Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Kamarás Pétert az „átláthatósági” törvényjavaslatról kérdezték, és bár ő a civil ügyekkel foglalkozó önkormányzati bizottság elnöke Pécsen, azt állította, nem tudja, miről van szó.
Az „átláthatósági” törvény javaslatáról kérdezte a Telex a csütörtöki pécsi közgyűlésen megjelent helyi kormánypárti politikusokat.
Cziráki Attila fideszes önkormányzati képviselő azt mondta, hogy csak akkor válaszol a kérdésekre, ha a javaslatból törvény lesz, és azt sem árulta el, hogy a tervezetet vállalhatónak tartja-e.
Némileg közlékenyebb volt Csizmadia Péter fideszes frakcióvezető, aki saját bevallása szerint ugyan nem olvasta a tervezetet, úgy látja, a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak nagy felelőssége lesz, hogy megalapozott javaslatokat tegyen, kik kerüljenek listára. Szerinte a „magukat függetlennek, civilnek nevező szervezetek” politikai aktorok, akik hisztériát keltenek. „Semmi új dologról nincs szó. A társadalom többsége felőli elvárás, hogy rendet tegyünk a külföldről finanszírozott szervezetek tekintetében. Ne bújhassanak politikai szereplők civilek álcája mögé, egyesületek direkt politikai tevékenységet ne végezhessenek” – fogalmazott.
Mellettük Kamarás Péter, a KDNP Baranyai megyei elnöke is szóba állt a Telex riporterével, de ő a konkrét válaszadást kikerülve azt mondta:
Kérdezz csak, amíg még kérdezhetsz!
„Csak Pécs, csak pécsi, baranyai KDNP” – tette hozzá, majd visszakérdezett. „Itt, Pécsen nyújtották be ezt a javaslatot? Én teljesen a mai közgyűlésre fókuszálok, nem tudom miről van szó!” – jelentette ki a politikus, aki egyébként a civil ügyekkel foglalkozó önkormányzati bizottság elnöke.
Amennyiben az „átláthatósági” törvénynek nevezett tervezetet elfogadják, akkor büntethetővé válnak azok a „közéletet befolyásoló” magyar cégek, civil szervezetek, sajtótermékek, amelyek külföldről is kapnak „támogatást”, és „veszélyeztetik Magyarország szuverenitását”. A szuverenitást pedig az veszélyezteti a javaslat szerint, aki megkérdőjelezi vagy negatív színben tünteti fel a tervezet által alkotmányos alapértékként meghatározott elemeket: ilyen például a demokratikus jogállamiság, az önazonossághoz való jog, a család és a házasság védelme, a keresztény értékek védelme, valamint a más országokkal való békés együttélésre való törekvés.
(Nyitóképünkön Kamarás Péter. Forrás: Kamarás Péter / Facebook)
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.