A Lépj egyet előre! program kapcsán készített felmérésből, melynek eredménye a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal honlapján olvasható, kiderül, hogy a válaszolók 45 százaléka ítéli meg munkaerőpiaci pozícióját kedvezőbbnek az adott tanfolyam elvégzését követően, 52 százalék szerint viszont az érdemben nem változott.
Arra a kérdésre, hogy a tanfolyamot követően miként változott a munkaerőpiaci helyzete, a tanfolyam idején is már állással rendelkező körülbelül 250 válaszoló közül 110 vélte úgy, hogy ez lényegében nem változott. A regisztrált álláskeresők közül mintegy 150 válaszadóból 90 vélte így. A több mint 150 nem regisztrált álláskeresőből ugyancsak 90 válasza volt ez. A három kategória átlagában 52 százalék volt azok aránya, akik szerint helyzetük lényegében nem változott. A 45 százalék viszont úgy nyilatkozott, hogy kedvezőbb munkaerőpiaci pozíciót ért el.
A kérdőívet 2 400 olyan személynek küldték ki, akik már befejezték a 2006 során kezdett valamelyik tanfolyamot. A válaszolók tehát azok voltak, akik a rövidebb idejű, a már korábban befejezett tanfolyamokon vettek részt.
A tanfolyamokat olyanok is elvégezték, akiknek már volt munkahellyük, de további foglalkoztatásukhoz, vagy egy kedvezőbb álláshoz szakmára volt szükségük. A kereskedő-vállalkozó szakmát például 35, a személy és vagyonőr képesítést 12, az ABC eladóit 30, a nehézgépkezelőit 26 ilyen személy szerezte meg.
A szakmát szerző válaszoló álláskeresők közül a legjobb arányban Vas megyében helyezkedtek el. Igaz, ebben a megyében ez annyit jelentett, hogy a 2 válaszoló közül 2 kapott munkát. Fejér megyében 16 álláskereső szerzett szakmát és 9 helyezkedett el. Veszprém megyében a 6 személyből 3 jutott munkához. Hajdú-Bihar megyében a 14 szakmát szerző közül csak 1 helyezkedett el.
A Lépj egyet előre program kezdeti 3,9 milliárd forintos forrását korábban 4,2 milliárd forintra, s most legutóbb 4,8 milliárd forintra sikerült kiegészíteni, így az eredetileg tervezett 11 ezer, többségében szakképzetlen személy helyett valószínűleg több mint 15 ezren kapcsolódhatnak be az ingyenes tanfolyamokba.
A program 2006 februári indítása óta 35 476-an jelentkeztek az ingyenesen megszerezhető szakképesítésre, vagy egy jobban hasznosítható szakma érdekében. Közülük eddig 14 558-an kaptak erre lehetőséget, mint a felmérésből is kiderül, sokan már el is végezték az adott tanfolyamot.
A programot 75 százalékban az Európai Unió, 25 százalékban a magyar költségvetés finanszírozza. A tervek között szerepel, hogy hasonlóan az Európai Unió szerepvállalásával a képzés folytatódik, 2008-ban, 2009-ben összesen körülbelül 20 ezer személy ingyenes képzését tervezik.