szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A BKV 1 százalékos bérfejlesztési ajánlatot tett pénteken a szakszervezeteknek, az emelés a BKV összes dolgozóját érintheti - derül ki az MTI birtokába került dokumentumból.

A közlekedési társaság július elsejével emelné meg a törzsbért, illetve vállalja, hogy fizeti a kollektív szerződésben (ksz) rögzített 6 ezer forintos melegétkeztetési utalványokat, s hozzájárul a nyugdíj- és egészségpénztári befizetésekhez. A cég vállalta továbbá, hogy az év első kilenc hónapi gazdálkodása után megvizsgálja a személyi jellegű ráfordításokat, illetve az év végi 45 ezer forintos "pulykapénz" kifizetésének lehetőségét is. Amennyiben nem lépik túl az üzleti tervben szereplő 59,8 milliárd forintot, a megtakarítások kiosztásáról a szakszervezetekkel tárgyalásokat kezdeményeznek.

Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VTDSZSZ) elnöke emlékeztetett arra, hogy a 160 ezer forint alatt keresőknek a BKV már ajánlott egy 1-4,6 százalékos bérfejlesztést, de azt csak 10 szakszervezet írta alá a 26-ból.

Nemes Gábor, a Tömegközlekedési Dolgozók Független Szakszervezeti Szövetségének alelnöke az MTI-nek azt mondta: csak a hétfői bértárgyalások után lesz hivatalos álláspontja az érdekképviseletnek, mivel nem hivatalos úton kapták az ajánlatot. Hozzátette: továbbra is kérdés, hogy a munkáltató mire akarja adni az 1 százalékos emelést, mivel továbbra sem zárták le a 2009-es évet, így a törzsbér nem megállapítható. A 2010-es béremelésről hónapok óta tárgyalnak a szakszervezetek a BKV-val, de eddig nem sikerült megállapodásra jutniuk.

A VTDSZSZ február 15-én jelentette be: 4, illetve 4+5 százalékos béremelést követel, s azt kéri, hogy a melegétkezési utalvány - kollektív szerződésben rögzített - havi 6 ezer forintos összegét emeljék fel 8 ezer forintra, a 3 százalékos munkáltatói hozzájárulási körbe pedig a nyugdíj- és egészségpénztári tagság mellé vegyék fel harmadik elemnek az életbiztosítást. A januárban sztrájkoló szakszervezetek nem kérhettek béremelést, mivel a sztrájkmegállapodásban aláírták: nem lehet bérfejlesztési követelésük.

Rászorulókhoz kerültek a betegség miatt kivágott II. kerületi fák

Rászorulókhoz kerültek a betegség miatt kivágott II. kerületi fák

Ferenc pápa állapota továbbra is kritikus, már veseelégtelenség is kialakult nála

Ferenc pápa állapota továbbra is kritikus, már veseelégtelenség is kialakult nála

Papp Réka Kinga: Szappanopera-buborék – egy év az influenszertüntetés óta

Papp Réka Kinga: Szappanopera-buborék – egy év az influenszertüntetés óta

Nem maradunk örökké fiatalok, és ezt valahogy fel kell dolgoznunk

Nem maradunk örökké fiatalok, és ezt valahogy fel kell dolgoznunk