Pályaválasztási kiállítások az Észak-alföldi régióban
Mi alapján döntötték el a cégvezetők, hogy kit rúgnak ki?
A magyarországi nagyvállalatok 68 százaléka kizárólag üzleti szempontokat vett figyelembe a válság miatt feleslegessé vált munkavállalói elbocsátásakor, míg 32 százalék egyéb, például szociális szempontokat is mérlegelt a csoportos létszámleépítésnél - derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. felméréséből.
Akikért kapkodnak az egyetemeken
Október 1-ig lehet jelentkezni a 2010/11-es tanévre meghirdetett Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyekre (OKTV-kre). Aki valamelyik tárgyból döntőbe kerül, már kiemelkedően jónak számít, ha pedig bekerül az első tízbe, lényegében már az egyetemen érezheti magát. Az OKTV-ken kívül azonban vannak más versenyek is, érdemes a felvételi eljárásban beszerezhető pluszpontok miatt is körbenézni.
Még egyszer a rugalmas foglalkoztatásról
Magyarországon uniós viszonylatban alacsony a foglalkoztatási ráta - 55,5 százalék, 3,8 millió fő -, mely 10 százalékkal marad el az uniós átlagtól. Ez azt jelenti, hogy a munkaképes népesség közel 40 százaléka inaktív. A foglalkoztatási arány növelése nehéz, azonban nem lehetetlen, javítására hatékony módszert jelentenek az atipikus foglalkoztatási formák - hangzott el egy szakmai rendezvényen.
Stagnált a munkanélküliség
A munkanélküliségi ráta 11,0 százalék volt a június-augusztusi időszakban, ugyanannyi, mint május-júliusban, miközben a munkanélküliek száma 467,2 ezerről 470,6 ezerre növekedett - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
150 ezer új munkahelyet ígér a kormány négy év alatt
Az új kormány a következő tíz évben egymillió új munkahelyet kíván létrehozni, ebből 2011-2014 között 150 ezret - mondta Czomba Sándor a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára hétfőn Budapesten, a Baross Gábor Társaság rendezvényén.