Milliós tandíjak: íme, az Egyesült Államok legdrágább egyetemei
Kivel fizettetne utólag tandíjat Pokorni?
A hallgatók harmincöt-negyven százaléka: ennyien kénytelenek diploma nélkül távozni az egyetemekről, főiskolákról egy-két, rosszabb esetben három-négy év tanulás után, legalábbis Pokorni Zoltán szerint, aki utólagos tandíjat szedne a lemorzsolódó diákoktól. A kérdés csak az, hogy pontosan kinek kellene visszamenőleg kifizetnie a képzése árát.
A legjobb brit egyetemek: Oxford még mindig verhetetlen
Minden évben listát készít a legjobb angol egyetemekről a The Guardian. Az angol napilap rangsorát immár hatodik éve az Oxford Egyetem vezeti. A 118 intézményt felvonultató listán a jobb poziciókért komoly küzdelem folyik, mivel minden intézmény tudja, hogy egy látványosabb zuhanás vagy előretörés a listán azonnal felkelti a figyelmet és ez a következő év jelentkezési statisztikáin is meglátszik.
Milliós tandíjak: íme, a legdrágább egyetemi szakok
Gazdálkodás és menedzsment, turizmus-vendéglátás, valamint pénzügy és számvitel szakra felvételizik idén a legtöbb egyetemre vagy főiskolára bejutni vágyó diák. Mennyibe kerül a költségtérítéses képzés a „top szakokon”, és melyek a legdrágább képzések? Utánajártunk.