Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Az Európai Unió átlagában a cégek 62 százaléka ad képzést alklamazottainak, Magyarországon ez az arány csak 36,7 százalék – derül ki a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztériumban készített elemzésből.
Az évente a vállalati képzésben résztvevő munkavállalók aránya az összes főállású dolgozóhoz képest a közösség átlagában 40 százalék, Magyarországon 12 százalék. Általában a nagyobb cégek kínálnak képzést alkalmazottaiknak. Az 500-nál több dolgozót foglalkoztató magyar vállalatoknál a képzést kínálók aránya 85 százalék feletti, a 20-nál kevesebb munkavállalóval dolgozó cégeknél viszont csak 29 százalék. A 20-49 közötti létszámnál is csak a magyarországi átlagot éri el a képzést adó cégek aránya.
A közösségi átlagban ugyanakkor már a 20 dolgozó alatti cégeknél is 49 százalékos a képzést vállalók aránya, a 20-49 közötti létszámnál pedig 67 százalék. Jelentős az elmaradása a magyarországi cégeknek a képzési tervek készítésében is. A dolgozók szaktudásának továbbfejlesztésére kidolgozott terve az európai uniós átlagban a cégek 47 százalékának van, Magyarországon ez az arány 26 százalék.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.