Tetszett a cikk?

Kiemelt figyelmet kap az idén az adóhatósági ellenőrzések során az internetes kereskedelem - írja a Napi Gazdaság.

Eddig 26 vizsgálatot indított az APEH az online piactereken értékesítők ellenőrzésére, ezek egyelőre nem zárultak le. Az idén kiemelt lesz ez a terület, leginkább azért, mert egyre nagyobb a netes piac - írja a lap. Emellett az adóhatósághoz egyre több olyan bejelentés érkezett, amelyben egy-egy kereskedő tevékenységével kapcsolatos adóelkerülésről volt szó.

A jövedelemadó-törvény szerint ha az ingó vagyontárgyak értékesítéséből származó jövedelem éves szinten nem éri el az ötvenezer forintot, nem kell adót fizetni, ha meghaladja ezt az összeget, akkor 25 százalékos adó terheli az eladásból származó jövedelmet. Ez azonban csak az eseti jellegű ügyletekre vonatkozik, vagyis ha üzletszerűen ad el egy magánszemély ingó vagyontárgyakat, akkor egyéb jövedelem címén az adótábla szerint, praktikusan 36 százalékkal adózik. Valószínűleg a legtöbb szabálytalanság ebből a körből kerül majd ki, mert általában nem jellemző, hogy a magánszemélyek az ilyen típusú jövedelmeiket bevallják.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

APEH: célkeresztben a cégautó adók

Az adóhatóság az összes folyamatban lévő, és ezután kezdődő átfogó ellenőrzésnél elrendelte a cégautók utáni adófizetési kötelezettség preventív célú ellenőrzését is - közölte az APEH.

Vállalkozás

APEH-revízió: nincsenek biztonságban a kicsik sem

Kettős nyomás alá kerültek a hazai kapcsolt vállalkozások az RSM DTM Hungary szerint: egymással való elszámolásukat, árképzésüket ugyanis kiemelt figyelemmel kíséri az adóhatóság, a szerződések, árazás területén ugyanakkor gyors reakciókra van szükség a radikális piaci változások miatt.

Vállalkozás

Ki kap hamarabb pénzt az APEH-tól?

Összesen 295 ezer egyszerűsített bevallást küldött ki az APEH múlt hét csütörtökig azoknak, akik úgy döntöttek, az idén az adóhatóság készítse el személyi jövedelemadó-bevallásukat. Aki maga dolgozott, hamarabb kaphat pénzt, írja a Napi Gazdaság internetes oldala.

Salgó Andrea (hvg.hu) Vállalkozás

Hatszázmilliárd után fut az APEH: segít-e a csődtörvény?

Csaknem 10 ezer vállalkozás ment tönkre az év első négy hónapjában, és ezzel arányosan a hoppon maradt hitelezők száma is erőteljesen emelkedett. Hogyan boldogul az APEH az adósságok behajtásával, és segít-e ebben a helyzetben az új csődtörvény?

MTI Itthon

APEH: ötmilliárddal tartozik a legnagyobb adós

Az APEH 2009 első negyedévében 176 adózónál összesen 42,8 milliárd forint adóhiányt állapított meg, amihez 34,2 milliárd forint jogkövetkezmény társult - derül ki az adóhatóság honlapján nyilvánosságra hozott adatokból. A 176 nagy adósból 113 vállalkozás, 63 pedig magánszemély.