Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Fővárosi Állatkert átveheti a Vidámpark egy részét, a fennmaradó résznek pedig új helyet keres a főváros. Az állatkert tervbe vett fejlesztései összesen 9-10 milliárd forintba is kerülhetnek.
Egyelőre nem nyújtották be a budapesti Vidámpark leendő helyéről és sorsáról szóló előterjesztést, a Napi Gazdaság információi szerint a Vidámpark jövőjével kapcsolatos végső dokumentumot Csomós Miklós főpolgármester-helyettesnek kell majd benyújtania, de mind a tartalmat, mind az időpontot illetően nagy a bizonytalanság.
Tarlós István főpolgármester nemrég egy rádióbeszélgetésben úgy fogalmazott, hogy a Vidámparknak mindenképpen el kell tűnnie jelenlegi helyéről. Korábban a XI. kerület merült fel potenciális új helyszínként, ráadásul az állandóan tetemes adóssággal küszködő intézménnyel kapcsolatban az esetleges privatizációt is meglebegtette a főpolgármester − kérdés azonban, hogy a befektetőknek mennyire lehet vonzó a rossz állapotú intézmény modernizálása. A Vidámpark műemlékvédelem alatt álló részeit - például a százéves körhintát − ugyanis az állatkert veszi át.
A Vidámpark területét a Városliget egészével együtt érdemes kezelni, amennyiben a főváros az állatkertnek adja ezt a részt, első lépésként annak egyharmadán készülne el az a mesepark, amelynek központjában a műemlék játékok állnának − mondta a Napi Gazdaságnak Persányi Miklós, a Fővárosi Állat- és Növénykert főigazgatója. Az ide áttelepített egységekkel az állatkert mai területén is javulnának a feltételek.
A beruházás összértékéről egyelőre csak becslések állnak rendelkezésre: az első egy-két évben évi 100−200 millió forint elegendő lehet az átalakításokhoz. Később ezekhez kapcsolódna egy nagyobb játéktér és mesetér egymilliárdos beruházása, a fejlesztés második ütemében pedig egy, a jelenlegi pálmaháznál tízszer nagyobb, nagyjából kéthektáros, télen-nyáron látogatható fedett csarnokot építenének, szubtrópusi őserdővel. Az egyéb fejlesztésekkel − például a parkolás megoldásával − együtt mindez 9-10 milliárd forintba kerülne.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.