szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A negyedik mobilszolgáltatót birtokló három állami cég már nem szívesen finanszírozná a több százmilliárdos beruházást - írta a Népszabadság egy meg nem nevezett piaci forrásra hivatkozva.

A frekvencia elnyerését megsemmisítő ítéletet megtámadják ugyan, de piaci hírek szerint a negyedik mobilszolgáltató tulajdonosai szívesen eltekintenének a több százmilliárd forintos beruházástól - közölte a Népszabadság.

Ezen a héten adhatja be felülvizsgálati kérelmét a Kúriához az állami mobilcég, az MPVI Zrt. vagy a frekvencia-árverést levezénylő Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH), annak érdekében, hogy a felsőbb bírói fórum esetleg változtasson a törvényszéki ítéleten, amely elmeszelte az állami mobilcéget.

Ez az ítélet hatályon kívül helyezte az NMHH árverést lezáró végzését, amelynek értelmében az állami (Magyar Posta, MVM és MFB) konzorciumként létrejött MPVI tízmilliárd forintért nyert egy országos szolgáltatásra alkalmas csomagot, a piacon lévő jelenlegi szolgáltatók pedig 31 milliárdért kaptak olyan blokkokat a 900-as sávban, amelyekkel országosra bővíthetik a 3G-lefedettségüket. Ezért cserébe az induló szolgáltató rendelkezésére kell bocsátani a hálózatukat.

A Népszabadság piaci forrásra hivatkozva azt írta, kormányzati szinten már lemondtak a projektről, ugyanakkor az MPVI munkatársai erről még nem kaptak tájékoztatást. Vagyis, a piaci találgatásokkal szemben, egyik tulajdonos sem jelezte, hogy változott volna a koncepció – mondják a cég közelében, vagyis gőzerővel dolgoznak a jogászok a felülvizsgálati kérelmen. Ez idáig ugyan azt nem adták be, a korábbi hivatalos közlések szerint elemzik a kialakult helyzetet.

Hogy ez mennyire képlékeny, azt jól leírják a múlt héten zajlott kormányzati és közigazgatási informatikai konferencia – amelynek résztvevője volt Schmidt Pál, az állami mobilcég vezetője – panelbeszélgetésén elhangzottak is. Amikor a moderátor arra kérte a résztvevőket, hogy sporthasonlattal jellemezzék jelenlegi és jövőbeni pozícióikat, Schmidt annyit mondott: a versenyengedély kiállítására vár.

A lap meg nem nevezett forrásokra hivatkozva hozzátette, hogy az állami tulajdonosi konzorciumban az MVM oldaláról folyamatosan kételyek merültek fel a projekt pénzügyi fenntarthatóságával kapcsolatban, és a tulajdonosok már nem szívesen finanszíroznák a több százmilliárd forintos beruházást. Úgy tudják, hogy az MVM már inkább a GSM-R, vagyis a vasúti kommunikációs hálózat megvalósítására figyel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!