Magyar lean guru a Design Terminalban

Patrick Vlaskovits, sorozatvállalkozó és a Lean Entrepreneur című bestseller társszerzője lesz a vendége kedden a Design Terminal-ban, szerdán pedig a thehub.hu közösségi irodában meghirdetett rendezvényeknek.

  • hvg.hu hvg.hu
Magyar lean guru a Design Terminalban

A Lean Startup módszertan az utóbbi években valós mozgalommá vált, amit Eric Ries nagy sikerű könyve indított útnak. A metodológia valójában egy interdiszciplináris keretrendszer, amely a Toyota gyáraiból származó lean menedzsmentből, az agilis szoftverfejlesztésből és egyéb módszertanokból egyaránt adaptál elemeket. A informatikai fejlődésnek – például a felhőtechnológiának – köszönhetően az ICT szektor belépési korlátja drasztikusan csökkent, gyakorlatilag egy lelkes csapat milliós nagyságrendű felhasználóhoz juthat el pár laptoppal egy kávézóból. Egy-egy termék kapcsán már nem az a kérdés, hogy el lehet-e készíteni, hanem hogy el kell-e készíteni. A legnagyobb kockázat ugyanis az, hogy az adott terméket egyszerűen nem fogják használni. A lean módszertan segít a vállalkozóknak, hogy olyan terméket állítsanak elő, ami valós problémákra ad megoldást és hogy egy fenntartható, skálázható üzleti modellt építsenek köré.

A magyar származású, Kaliforniában élő Patrick Vlaskovits ennek az új paradigmának az egyik korai hírnöke. Rendszeres előadó a legnagyobb tech konferenciákon, mentor a 500 Startups nevű, nívós accelerator programban, a  témában írt könyveit pedig olyan egyetemeken tanítják, mint a Berkeley. Budapesti látogatása során két rendezvényen is tanulhatnak tőle az ellátogató érdeklődők. Kedden a Design Terminal-ban az iCatapult rendezésében egy alapos áttekintést fog adni a módszertanról, míg szerdán a thehub.hu szervez vele egy interaktív beszélgetést, ahol pár szerencsés startup gyakorlati tanácsokat kaphat a szakértőtől.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.