Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Világviszonylatban is egyedülálló kutatás-fejlesztési projektet indított a Bonafarm-Bábolna Takarmány Kft. és a Kaposvári Egyetem új, melléktermékekre alapozott takarmányozási technológiai prototípus kialakítására, amely jelentős megtakarítást eredményez és környezetvédelmi előnyöket is jelent a vízi szárnyas ágazat számára, javítva annak versenyképességét.
A Csányi Sándor OTP-vezér családja által irányított Bonafarm-Bábolna Takarmány Kft. közölte: azért van szükség a hazai viszonyoknak megfelelő takarmányozási technológiákra, mert Magyarországon jelenleg a lúd- és kacsaállományok döntő hányada import, vagy import eredetű, a külföldi tenyésztőcégek azonban nem rendelkeznek az itthoni körülményekre adaptált takarmányozási technológiákkal, a beszállítók pedig monopolhelyzetükből adódóan nem érdekeltek abban, hogy megfelelő takarmányozási technológiát is biztosítsanak.
A 300 millió forintot meghaladó költségvetésű projekthez az Új Széchenyi Terv pályázatán több mint 200 millió forint európai uniós támogatást nyertek el az együttműködő felek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.