Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Xiaomi mint a világ egyik, ha nem a legkomolyabb okostelefon-piaci kihívója, nem aprózza el: először elcsábította a Google-től az Androidért felelős alelnököt, majd most a Google Play korábbi stratégiai és statisztikai vezetőjét.
Épp a napokban írtunk róla, hogy bár idehaza még kevesen ismerik, a Xiaomi odahaza máris világsztárnak számít, és mivel nem csak ügyesen másolja, hanem tovább is gondolja az iPhone és az androidos okostelefonok iparát, esélyes arra is, hogy rövidesen valóban berobban a világpiacra. Ehhez mindenképpen szükség van top szakemberekre is – ismerték fel a kínaiak, és le is igazolták a Google-tól azt a Hugo Barrát, aki az Androidért felelős alelnökként a szoftver hátteréért és jövőjéért egyaránt dolgozott.
És a napokban – mivel talán evés közben jön meg az étvágy – újabb igazolásnak is híre ment: a Xiaomi a Google Play volt stratégiai és statisztikai vezetőjét, Jai Manit igazolta le annak érdekében, hogy a kínai cégnél a fejlesztőket segítse, valamint, hogy a Xiaomi indiai piaci hadjáratát támogassa.
Mint azt a tech2.hu idézte: Hugo Barra egy interjúban arról beszélt, hogy az új szakember a “ragasztó” lesz az indiai felhasználók visszajelzései és a pekingi mérnöki csapat között. Barra dolgozott már Manival, és mivel a Google-nél szoros szakmai kapcsolatban álltak, az is elképzelhető, hogy a kínai cégnek Barra "súgott", hogy kit érdemes még a cég céljai érdekében leigazolni.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.