Így mentenék meg a magyar cégeket

Elsősorban a kis- és középvállalkozásokat, valamint az alacsony keresetű munkavállalók segítését szolgáló módosító indítványokat nyújt be az MSZP a jövő évi költségvetési és adótörvények javaslatához - mondta Burány Sándor, a párt országgyűlési képviselője.

  • MTI MTI
Így mentenék meg a magyar cégeket

Az Opten céginformáció-szolgáltató cég adatai szerint áprilisban rekordszámban szűntek meg a cégek Magyarországon - mondta Burány Sándor, kiemelve: "több mint 4600 vállalkozás dobta be törölközőt". Tavaly, havi átlagban, mintegy 3400 cég szűnt meg Magyarországon. Idén csak az első negyedévben több mint 17 ezer - emelte ki a képviselő, aki szerint év végéig a megszűnő cégek száma az 50 ezret is eléri majd.

Az MSZP úgy véli, ezért elsősorban az Orbán-kormány gazdaságpolitikája felelős, amelyet az új költségvetésben is folytatni kívánnak - jegyezte meg a szocialista képviselő. Burány Sándor szerint olyan adó- és költségvetés-politikát kell folytatni, amelynek nyomán nem rekordszámban szűnnek meg a cégek, hanem éppen ellenkezőleg, meghozza a munkavállalói és a cégalapítási kedvet.

Az Országgyűlés költségvetési bizottságának szocialista elnöke azt is mondta, hogy olyan javaslatokkal készülnek, amelyek javítani fogják az egészségügy, az oktatás és a szociálpolitika helyzetét.
 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.