Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Egy kézbe kerülhet a világ összes sörös profitjának a fele.
Az Anheuser-Busch InBev NV bejelentette, hogy ajánlatot készül adni a SABMiller Plc-nek, hogy a világ sörpiacának két legnagyobb szereplője egyesítse erőit. Ha a fúzió létrejön, igazi behemót születik, amely a világpiac teljes profitjának majdnem felét magáénak tudhatja – írja a Bloomberg hírügynökség.
A SABMiller felvásárlása az iparág legnagyobb eddigi tranzakciója lehet, és lezárhatja a több mint egy évtizede tartó piaci konszolidációt. A két társaság egybefonódását egyébként már évek óta valószínűnek tartották, mert földrajzi értelemben kevés az átfedésük, és nem olyan családi cégek, mint a Heineken vagy a Carlsberg.
A konszolidáció hajtóereje elsősorban az, hogy az olyan fejlett piacokon, mint Európa és Amerika, a nagy márkák értékesítése csökken, mivel a fogyasztók kevesebb sört vesznek, illetve a kézműves sörök, vagy a bor és a rövid italok felé fordulnak. Az AB InBev az elmúlt 10 évben több mint ötszörösére emelte ugyan a bevételét, de ez csak annak köszönhető, hogy 100 milliárd dollárért vásárolt fel különböző versenytársakat, és a növekedés ezzel a taktikával már nem sokáig folytatható. Az sem kedvez a stratégiának, hogy a korábban nagyobb növekedést produkáló Brazíliában és a Kínában is megtorpant a fogyasztás – összefüggésben a rosszabb gazdasági mutatókkal.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Chuck Palahniuk 2023-as regénye, a Nem tart örökké már magyarul is olvasható, és választ ígér arra, miért halt meg Marilyn Monroe vagy Kurt Cobain. A művet tizennyolc éves kor alatt semmiképp sem ajánlanák – kritikusunk még fölötte se.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát, és már simán csak lop.