Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A kormány 100 millió forintra emeli a Széchenyi Program hiteleinek keretösszegét az eddigi 50 millió forintról - jelentette be Orbán Viktor a Széchenyi Kártya jubileumi rendezvényén. Felidézte a kártya indulásának időszakát, és méltatta az ötlet gazdáját, Demján Sándort.
Megduplázza 100 millió forintra a Széchenyi Program összes hitelének keretösszegét a kormány, kivéve a Széchenyi Folyószámlahitelét - mondta Orbán Viktor a Széchenyi Kártyát kibocsátó Kavosz Zrt. jubileumi rendezvényén. A kormányfő szerint az állami kamattámogatás a hitelek teljes, 100 milliós keretösszegére jár majd.
Az ünnepségen Orbán Viktor a most 15 éves Széchenyi Kártya előzményeiről, létrehozásáról is beszélt.
Szerinte más szelek fújtak 2010-11 táján, többek között az államadósság növekedésével és a magas munkanélküliséggel kellett megvívni, és bár csak hat év telt el, "egy egész gazdasági korszakot mentünk előre". Azóta rengeteg Széchenyi Kártyát bocsátottak ki, ez rengeteg kapaszkodó, "nem is csoda, hogy van mibe kapaszkodnunk" - viccelt a kormányfő.
Vannak olyan korszakok, amikor minden feltétel adott, hogy az összefogásból siker legyen. "Egyedül sohasem lehetsz elég okos" - közölte Orbán, aki szerint ez a politikai alapelve is. Ez szerinte a Széchenyi Kártyára is igaz lehet, sok tudás összegyúrására volt ugyanis szükség, hogy ez a program megvalósuljon.
A pénzügyi szektor tudását a Magyar Nemzeti Bankon, a reálgazdaság tudását a kormány a kereskedelmi kamarán keresztül gyűjtik össze, ez a jövőben is így lesz - mondta a miniszterelnök.
Arról is beszélt, hogy Magyarország az unortodoxiára fogadott a gazdaságpolitikában, bár ez már korábban is jelen volt itthon, például a Széchenyi Kártya is ennek a megvalósulása, mert ezt a hitelterméket nem a bankszektor termelte ki.
Színvonaltalanok azok az érvelések, hogy a magyar gazdaság csak azért fejlődik, mert rendelkezésre állnak az EU források - mondta Orbán Viktor, aki szerint nem szabad engedni, hogy a mostani gazdasági sikereket külső tényezőknek tulajdonítsa bárki, mert elvesztünk egy "felhajtóerőt". "Nem kívülről jön, nem külső mankókon nyugszik" a magyar gazdaság sikere - tette hozzá.
Korábban a kormányfő szerint "mindent, amit Széchenyi névvel illettek, üldöztek" - ezzel a korábbi szocialista kormányra utalt -, és gratulált a program működtetőinek, hogy a Széchenyi Kártya túlélte ezt az időszakot.
Demján kontra Mészáros |
Ha Magyarországon Mészáros Lőrincek lépnek a Demján Sándorok helyébe, akkor régen rossz. Mert Demján autonóm, Mészáros viszont balga szolga. Vagy hagyja, hogy annak látsszon. Farkas Zoltán, a HVG munkatársának írása. Tovább |
"A nagy régi bölények nélkül sem megy, Demján Sándor nevének említése is indokolt" - mondta Orbán Viktor arról, hogy ketten bábáskodtak a Széchenyi Kártya elindításánál.
Demján etyeki, Orbán pedig felcsúti, ez két szomszédos falu, a miniszterelnök szerint ezért nem is csoda, hogy a program kezdetben a vidékre koncentrálódott. Demján elismerést érdemel, ő találta ki a munkahelyvédelmi akciótervet is korábban - tette hozzá.
A kormányfő szerint a 90-es években szembesültek a ténnyel, hogy tőkeversenyben semmi esélyünk sincs a Nyugattal szemben, ez a kérdés gyötörte őket. Egy gondolattal nyugtatták magukat, hogy majd a tudásalapú gazdasággal tudunk majd versenyre kelni.
Most már úgy gondolja, hogy ez a gondolat nélkülözte a realitást, tőke nélkül nem lehet részt venni a versenyben. A Széchenyi Kártya is eszköze lehet a feltőkésítésnek, a kormányfő szerint ráadásul "nincsen umbulda" a rendszerben, átlátható.
A kis- és középvállalkozások támogatása nemzetstratégiai kérdés, kkv-k nélkül "nem tudunk működni, nem tudunk élni", az exportból 30 százaléknyi részesedésük van, ez viszont "sovány" - mondta Orbán. Ezt növelni és támogatni kell, ami szintén a tőkeerővel függ össze.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama, a befektetők az elmúlt 15 céges jelentésből 13-ra negatívan reagáltak. A magyar gyökerű légitársaság életét a háborúk és az olajárak sem könnyítették meg, de a mélyrepülésben a menedzsment is szerepet játszott Bukta Gábor, a Concorde elemzője szerint.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben, a Mi Hazánknál viszont erősen rezeg a léc a kutatás szerint.
Utolérte az Audit is a német autóipar válsága. Egyre kevesebb motor készül Győrben, nagyobb nyári leállást is terveznek, leépítések várhatók.
A Tisza Párt elnöke szerint pár hónap alatt összeomlott a költségvetés.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
Csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
A 15 év után leköszönő Máté Gábort váltja.
Úgy érzi, most nagyobb szükség van rá máshol.