Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Radio Investment néven alapított céget Andy Vajna egyik bizalmi embere.
Kedden bejegyezték a Vajna-érdekkör újabb rádiócégét, a Radio Investment Kft.-t. Ez esetben nem maga Andy Vajna kormánybiztos vagy valamelyik vállalkozása áll a cég mögött tulajdonosként, hanem Kovács Andrea. Ő az ügyvezető is.
Viszont ő az AV Investments Befektetési Kft. egyik vezetője is, amely pedig Vajnáé és az ő Cinergi Pictures Entertainment Inc. nevű las vegasi cégéé. Hogy Kovács Andrea bizalmi ember, az is jelzi, hogy Vajna kaszinócégeinek vezetésében is felbukkan.
Vajna a TV2 megszerzése után megállíthatatlanul nyomul a rádiópiacon, már vagy a 30. frekvenciánál tart, főleg a Radió1 hálózat révén. Főleg a Dél-Dunántúlon és Északkelet-Magyarországon futott be (eddig).
Az Avalue nevű kft-je pedig a Lapcom kiadóházat szerezte meg, benne a Bors bulvárlappal és a Kisalföld és a Délmagyarország megyei napilapokkal. A Mészáros Lőrinc-féle MKB hitelei segítségével végrehajtott terjeszkedés az egyik legnagyobb médiatulajdonossá tette Vajnát.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.