Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Nem értékelte a bíróság, hogy a Bukás unásig ismert jelenetével reklámoztak egy terméket.
Nem érdemes Hitlerrel viccelődni: egy francia bíróság január végén 20 millió euró (6,2 milliárd forint) megfizetésére kötelezte az Iliad távközlési szolgáltatót, mert az egy 2012-es reklámjában a Bukás című film mémmé vált jelenetében figurázta ki vetélytársait.
A történet – amelyről a Bloomberg számolt be – itt azonban nem ér véget. Az Iliad szintén beperelte az őt bíróság elé citáló SFR-t azzal, hogy a cég a Bukással reklámozott termékét, a Freet megjelenésekor rossz színben igyekezett feltüntetni. Ennek a cégnek ezért 25 millió eurót (7,8 milliárd forintot) ítélt meg a bíróság.
Az indoklás is érdekes: amíg a bírák szerint mindenképpen súlyos, ha egy céget egy háborús bűnöshöz hasonlítanak, az azonban még súlyosabb, hogy az SFR negatív kampánya miatt olyan rossz kép alakult ki a Free Mobile-ról, amely a potenciális előfizetőket is elriasztotta.
A perben az SFR 493 millió eurós kártérítést szeretett volna kicsikarni versenytársától, az Iliad pedig 563 milliót.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Valóban más a férfiak és a nők hajritkulása? És mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
Legfeljebb 50 millió forintot lehet majd felvenni 3 százalékos kamaton.
Gyökeresen átalakul a járműtervezés gyakorlata, s ebben egy magyar startup, a Shapr3D is meghatározó szerephez jutott. Közben gyorsan terjed a mesterséges intelligencia használata is.
A NER fői nagyvállalkozója csak a kockázatosnak ítélhető közbeszerzések keretében akár 2,2 ezer milliárd forint járadékot zsebelt be bő tíz év alatt.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
Milyen autó képes erre egyáltalán?