szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Kína már az uniós határon kívül esik, ezért sok kérdés felmerül az ügylettel kapcsolatban.

Magyarországon is egyre elterjedtebb kereskedelmi módszer a dropshipping, az a kereskedelmi módszer, amely során az értékesítő fél nem tartja raktáron a termékeket, hanem minden egyes rendelésnél egy harmadik féltől vásárolja meg a rendelt terméket, és közvetlenül a vásárlóhoz szállíttatja azt.

Az áru beszerzése nemcsak az Európai Unió területéről, hanem például Kínából is történhet. Mivel az ázsai ország már az uniós határon kívül esik, vámügyi feladatok is felmerülnek az ügylettel kapcsolatban. És persze rengeteg kérdés.

Hogyan kellene szervezni a termék vámkezelését, olyan árunál, amelyet kiválasztanak vámkezelésre? Legális-e a kereskedés, ha a vevőhöz érkező termékek ára postázással együtt sem éri el a 22 eurót?

A Tüske Péter vámszakértő a HVG Adózóna című oldalán ezekre és számos egyéb kérdésre is válaszolt. Kifejtette többek között, hogy mennyire fontos tisztázni az importőr személyét, szót ejtett a forgalmi adó mértékéről, illetve arról, hogy magánszemélyek esetén milyen értékesítési szabályokat kell alkalmazni.

Vámszakértői részletes válaszait a kínai dropshipping ügyben az Adózóna cikkében olvashatja el.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Elektronikus vámügyintézés

A kísérleti jelleggel bevezetett elektronikus vámügyintézés alkalmazásával a megszokott ügyintézési idő töredékére, 3-4 percre rövidült egy-egy kiviteli eljárás - mondta Mózes Elek, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) bevételi igazgatója pénteken Egerben.