Nemcsak megépíteni volt drága, a Puskás Aréna fenntartása is milliárdos tétel évente

Csak a napokban kiírt tenderekre 720 millió forintot különítettek el.

  • hvg.hu hvg.hu
Nemcsak megépíteni volt drága, a Puskás Aréna fenntartása is milliárdos tétel évente

A Puskás Stadiont nem csak felépíteni volt drága – mintegy 190 milliárd forint – de fenntartása is tetemes összeget emészt fel évről évre. A komplexumot kezelő Nemzeti Sportközpontok a különböző feladatokra két tendert is kiírt a napokban – vette észre a G7.hu –, és a közbeszerzési dokumentumok szerint ezekre összesen 720 millió forintot szánnak a következő egy évben.

A kisebb összegű pályázat a Puskás Aréna pályakarbantartási feladatiról szól, amire 180 millió különítettek el. A kiírás alapján a nyertesnek a pályakarbantartásról kell gondoskodnia. Ugyan a közbeszerzést csak egy évre írták ki, a keretmegállapodás legfeljebb két alkalommal tovább két évvel meghosszabbítható.

Hasonlóak a feltételek a másik tendernél is, aminek a keretében a rendezvénytechnikai szolgáltatásokat – például hang- és fénytechnikai feladatokat – szerzi be az NSK. Erre 540 milliós keretösszeget határoztak meg.

Márciusban 717,7 millió forintért, határozatlan időre már leszerződtek az állami Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatósággal (KEF) mélyebben nem részletezett üzemeltetési szolgáltatásokra – írja a Nemzeti Sportközpontok kimutatása alapján a gazdasági portál.

Emellett számos kisebb megállapodást is kötöttek. Például évi 5 millió forintot fizetnek azért is, hogy a stadion használhassa a Puskás nevet. A pénzt egy olyan cég kapja, amelynek legnagyobb tulajdonosa a Nemzeti Sport főszerkesztője, a felcsúti akadémia egykori kommunikációs igazgatója, Szöllősi György.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.