Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Akár 3 milliárd dollárnál is többet érhettek a Moderna-részvények, amelyeket pénzzé tett az AstraZeneca.
Az AstraZeneca eladta 7,7 százalékos részesedését a Modernában – értesült a Times. A tranzakcióra valamikor a tavalyi évben került sor, de a részletek nem ismertek, mivel a két cég nem kommentálta az értesülést.
A Times azt tudta meg, hogy az AstraZeneca részvényportfólió értékesítésből származó tavalyi 1,38 milliárd dolláros bevételének "nagy része" ebből származott. A Reuters pedig úgy számolja a Moderna-részvények 2020-as záró részvényárfolyam alapján, hogy 3,2 milliárd dollárt érhetett a 7,7 százalék.
A sajtóhír szerint a későbbiekben együttműködhet az AstraZeneca és a Moderna. Előbbi cég azt tervezi, hogy a jelenlegi járvány elmúltával eladja majd koronavírus-vakcináját.
(Via Portfolio.hu)
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.
Kigyulladt egy kioszk, a tűz átterjedt a kis boltokra, ahol egymás után robbantak fel a túlhevült gázpalackok.
A katasztrófavédelem több tanácsot is adott a várható rossz idő miatt.