szerző:
Lengyel Miklós
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

De mivel a Pfizer amerikai cég, ezért a helyi média csak a német BioNTechet említi.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

A Németországban működő BioNTech török elnökével (ennek a cégnek az alelnöke a magyar Karikó Katalin) szerdán egyeztetett virtuálisan Sanghaj vezetője, Li Csiang, aki nem mellesleg az országot irányító Politikai Bizottságnak is tagja.

A tárgyalások még tavaly októberben kezdődtek a BioNTech és a sanghaji vezetés között. Most már olyan fázisba jutott a fejlesztés, hogy hamarosan sor kerülhet a vakcina engedélyezésére Kínában, sőt, a tömeggyártása előkészületei is jól haladnak – értesült a Global Times, amely szerint ehhez már csak a jogi procedúra lezárására van szükség, minden más feltétel adott.

A két fél közötti szerződés szerint Sanghajból első lépésben külföldre szállítanak 100 millió adag oltóanyagot, majd pedig a Fosun gyógyszergyár megkezdi a hazai értékesítést.

Kínában jelenleg ötféle vakcina van forgalomban, de a BioNTech–Fosun az első, melyet nemzetközi kooperációval állítottak elő, ráadásul az első az országban, amely az RNS-technológiát használja. A Global Times beszámol arról, hogy a vakcinát sok más országban már felhasználták, de arról nem tesz említést, hogy az a német BioNTech és az amerikai Pfizer közös fejlesztésének eredménye. Az amerikai Pfizer neve nem is szerepel a cikkben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!