Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Miután a Budapest Bank jogilag egyesül az MKB-val, az így létrejövő entitás átmenetileg MKB Bank Nyrt. néven működik tovább. Jövő májusig a Takarék Csoport is integrálódik.
2022. március 31. van, ez pedig azt jelenti, hogy éjfélkor eltűnik egy hazai nagybank: több mint 35 év működés után a Mészáros Lőrinc-közeli MKB Bankba olvad a Budapest Bank.
A BB beolvadását ünneplő, csütörtökön kiküldött közlemény szerint az egyesült MKB Bank 66 városban, összesen 143 bankfiókkal és 184 db ATM-mel van jelen. A korábbi Budapest Bank fiókok arculata megváltozik, és részben vagy egészben a jogutód MKB Bank logójával és egyéb arculati elemeivel működnek tovább. Április 4-től a Budapest Bank 14 korábbi fiókjánál lesz látható nagyobb imázsváltás.
A szöveg figyelmeztet, hogy a BB és az MKB nemsokára átállítja az informatikai rendszereit, a 2022. április 2-i és 3-i hétvégén az azonnali fizetési rendszert ütemezetten leállítják, ezért az egyesülő intézmény ezekre a napokra bankszünnapot hirdet. Az elektronikus csatornák – internetbank, mobilapplikáció, üzleti terminál – nem lesznek elérhetőek. A leállás ugyanakkor nem érinti a POS terminálokon történő fizikai bankkártyás vásárlást, valamint az ATM-es készpénzfelvételt. Április 4-én, hétfőn, a korábbi Budapest Bank, valamint az eddigi MKB Bank bankfiókok országosan zárva lesznek bankszünnap miatt. Utalni, ATM-ből pénzt felvenni ekkor is lehet majd.
Rövidesen egyébként maga az MKB is beolvad, mégpedig a születőben lévő magyar szuperbankba. Tavaly decemberben fogadta el az MKB Bankot, a Budapest Bankot és a Takarék Csoportot tulajdonló Magyar Takarék Bankholding Zrt. a három pénzintézet fúziós menetrendjének első lépését, melynek értelmében a mostani egyesülés után a Takarék Csoport 2023 második negyedévének végéig csatlakozik hozzájuk. Ha együtt lesz a hármas, azzal az OTP mögött a második legnagyobb hazai pénzintézet születik meg, egy teljesen új márkával – amit még most dolgoznak ki.
Az MKB azért a levezető körökre is szerzett magának legalább két emlékezetes ügyfelet. Az egyikük a francia szélsőjobbos politikus, Marine le Pen volt, akinek elnöki kampányát 4,1 milliárd forintnyi hitellel támogatta meg a bank, a másik az orosz–ukrán háború miatt bedőlt Sberbanktól távozott Roszatom-leány, amely pedig Mészároséknál nyitott új számlát.
Frissítés: cikkünk megjelenése után a következő pontosítást küldte lapunknak a Magyar Bankholding Zrt.:
A Budapest Bank és az MKB Bank közvetlen tulajdonosa 2020. december 15. óta a Magyar Bankholding Zrt. Ettől a dátumtól az utóbbi társaságban rendelkezik a Magyar Állam – a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt.-n keresztül – 30,35 százalékos tulajdonrésszel. A Budapest Bank és az MKB Bank egyesülése nem jelent változást a bankcsoport tulajdonosi szerkezetében, a fúziós folyamatban résztvevő bankok meghatározó tulajdonosa továbbra is a Magyar Bankholding Zrt..
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.