szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Egy új kutatás szerint a vállalkozásoknál dolgozó munkavállalók 49 százaléka elégedetlen a fizetésével, 52 százalékuk egy éven belül munkahelyváltást is tervez.

A 15 százalék fölötti infláció mostanra teljesen semlegesítette a bérnövekedés ütemét, a következő hónapokban pedig a reálbérek csökkenése is valószínűsíthető – ismerteti a szeptember közepén elvégzett munkaerőpiaci kutatásának eredményét a Trenkwalder munkaerő-kölcsönző cég.

Az 500 fő részvételével készült felmérésből kiderül: a vállalkozásoknál dolgozó munkavállalók 49 százaléka elégedetlen a fizetésével, a kisebb részük elégedne meg egy 20 százalékos emeléssel, a többiek magasabbra vágynak. Mindezt úgy, hogy az elégedetlenkedők 44 százalékának a fizetése idén már emelkedett.

A felmérés szerint a megkérdezettek 52 százaléka egy éven belül munkahelyváltást is tervez. A többség egyébként úgy gondolja, ez nem lenne nehezebb, mint egy évvel korábban.

Az összes válaszadó 8 százaléka 10 százalékkal magasabb fizetésért is munkahelyet váltana,

30 százalékkal kedvezőbb alternatív állásajánlatért már 68 százaléknyian hagynák ott jelenlegi állásukat

– írják.

A válaszadók csaknem kétharmada (62 százaléka) számít arra, hogy romlik az anyagi biztonsága a következő hónapokban, a válaszolók fele ugyanakkor azt gondolja, ugyanolyan bónuszt vagy jutalmat kap majd év végén, mint tavaly.

Némiképp ellentmond ugyanakkor a jelentős munkahelyváltási kedvnek, hogy a béreknél a munkavállalók kétharmada már fontosabbnak tartja, hogy biztonságban legyen a munkahelyén, és 61 százalék még azt is elfogadja, ha átmenetileg, 1-2 évig fizetésemelésének egy részét nem anyagi juttatásként (például home office lehetősége, képzés, utazási költség stb.) kapja.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kovács Gábor Gazdaság

MNB: 22 százalék fölött lehet az inflációs csúcs

A jegybank friss előrejelzése a 19–22 százalékos sávba várja az infláció tetőzését, de az sem kizárt, hogy 22 százalék fölött lesz. Már szeptemberben jön egy nagy megugrás a rezsiemelés és az aszály miatt.