szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Többségi tulajdonrészt szerzett a Gránit Bank a Diófa Alapkezelő Zrt.-ben.

Lezárult a tranzakció, amelynek keretében a többségi tulajdonrészesedést szerzett a Diófa Alapkezelő Zrt-ben Gránit Bank – közölte a bank pénteken. Az ügylet érdekessége, hogy mind a Diófa Alapkezelő, mind a Gránit Bank a miniszterelnöki vej, Tiborcz István érdekeltsége.

Mint a közleményben írták, a bank ezzel tovább bővíti befektetési szolgáltatási értékajánlatát, és nem beszéltek mellé: a Diófa Alapkezelő már 2021-ben is 476 milliárd forintnyi vagyont fialtatott, azóta pedig 800 milliárd forintnyi vagyont kezel, és Magyarország harmadik legnagyobb lakossági ingatlanalapját működteti 310 milliárd forintot meghaladó állománnyal. Többek között érdekeltségei közé tartozik számos ingatlanprojekt is a Városliget szomszédságában épülő Dürer Parktól kezdve több irodaházon és a Kopaszi-gáton zajló fejlesztéseken át egy hévízi spa hotelig, de jutott neki bőven forrás az állami tőkeprogramból is.

Összeszámolták: több mint harminc luxusingatlan-projekt köthető a Tiborcz-Orbán házaspárhoz

Káprázatos lista a kormányfő vejének szálloda- és egyéb ingatlanbefektetéseiről.

A tranzakció a szinergiák kölcsönösen előnyös kihasználásával növeli a bankcsoport részvényesi értékét

– idézték Hegedüs Évát, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatóját.

Hegedüs Éva Tiborcz bankvásárlásáról: Kaptam egy ajánlatot

A Gránit Banknak tőkebefektetésre van szüksége, de a tőzsdére lépéshez most nem ideális az időpont Hegedüs Éva elnök-vezérigazgató-tulajdonos szerint. De jött Tiborcz István BDPST-je, pénzt ajánlott, és szabad kezet a bank további irányításához.

A közleményben jelezték, hogy a tranzakció megvalósításához szükséges engedélyt a Magyar Nemzeti Bank megadta, és hogy a tranzakció illeszkedik „a Gránit Bank hosszú távú stratégiájába, amely a privátbanki és befektetési szolgáltatások körének bővítését tűzte ki célul az elkövetkező időszakban”.

A Gránit Bankcsoport 2023-ban is folytatta a növekedést: az első kilenchavi adatok alapján mérlegfőösszege meghaladta az 1100 milliárd forintot, az adózás előtti eredménye pedig megközelíti a 17,7 milliárd forintot, valamint több mint 130 ezer ügyfélszámlát kezel. Emlékeztettek, hogy a bankcsoport tavaly már bővült az – ugyancsak Tiborczhoz köthető – Equilor Befektetési Zrt-vel.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!