Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Február 1-ével életbe lépett az „önkéntes” hitelleárazás.
„A Nemzetgazdasági Minisztérium köszönetét fejezi ki az akcióhoz csatlakozó bankok, valamint a Bankszövetség felé az elmúlt időszakban tanúsított konstruktív együttműködésért” – írja közleményében az NGM annak apropóján, hogy február 1-ével elindult a bankok „önkéntes” vállalati hitelakciója.
Az akció keretében az ahhoz „önként” csatlakozó bankok a május 1-ig felvett vállalati forinthitelek esetében a futamidő első félévében nem számolnak fel kamatfelárat. A kamatfelár jellemzően 2-2,5 százalékpont, vagyis ez tetemes veszteség a bankoknak.
A kamatakció előzménye, hogy az NGM szakértői egy „vitaindítónak” nevezett publikációban felvetették: a vállalati hitelek esetében érdemes lenne lecserélni a referenciakamat szerepéből a bankközi kamatlábat (Bubor) a jelenleg alacsonyabb diszkontkincstárjegy-hozamra. (A kölcsönök kamata két tényezőből áll össze, az egyik a referenciakamat, amely a bank forráshoz jutási költségét hivatott fedezni, a másik a kamatfelár, amely a hitelköltséget, az ügyfélkockázatot és banki profitot.)
A felvetésre a forint árfolyama és a budapesti tőzsde lejtmenetbe kapcsolt, a jegybank szakmai válaszban tiltakozott. Utóbbit az NGM lesöpörte az asztalról, ám végül a referenciakamat-váltás helyett a bankokkal folytatott egyeztetés vége az lett, hogy a hitelintézetek „önként” vállalták a kamatakciót.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.