Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A vállalkozónak 50 százalékos tulajdonrésze volt a Csíki Sört is magában foglaló cégcsoportban.
Eladta a Csík Sörgyárat is magában foglaló cégcsoportban lévő ötvenszázalékos részesedését Lénárd András – írja a Székelyhon.
„Meg tudom erősíteni a hírt, a napokban meg is történt a tranzakció, és a tulajdonostársam valóban kivásárolta az 50 százalékos részvénycsomagomat” – mondta a lapnak Lénárd.
„Ez tulajdonképpen a Csíki csoport, amely több céget és több tevékenységet foglal magában. A leghangsúlyosabb természetesen a Csíki Sörgyár és a Csíki Csipszgyár, de ezen kívül vannak kisebb fesztiválszervező vagy az éttermeket működtető, valamint disztribúciós cégek is mind Magyarországon, mind Romániában” – fogalmazott az eladott érdekeltségről a vállalkozó.
Arra a kérdésre, hogy mennyiért adta el a részesedését, Lénárd nem válaszolt, de a Székelyhon úgy tudja, hogy a kivásárlás körülbelül 50 milliós eurós cégértékelésen történt.
A Magyar Hang éppen csütörtökön számolt be arról, hogy masszívan veszteséges a Csíki Sör, 2023-ban ugyanis újra 10 millió lej, vagyis 838 millió forint fölé ugrott a sört gyártó vállalkozás, a Lixid Project SRL vesztesége. A vállalat adósságállománya még sokkolóbb, ez ugyanis a tavalyi összforgalom, vagyis a 31,3 millió lej több mint hatszorosát teszi ki.
Lénárd korábban azzal került be a hírekbe, hogy diplomata-útlevelére hivatkozva próbált megúszni egy közlekedési bírságot.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.