Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A kórokozóra egy önellenőrzés folyamán bukkantak rá.
Az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt. tájékoztatása alapján a Job Service Hungary Kft. által forgalmazott, BBQ Marha Burger Húspogácsa 200 g megnevezésű termék fogyasztói visszahívását kezdeményezte az áruházlánc a termék feltételezett szalmonellaszennyezettsége miatt – írja a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a honlapján.
Az áruházlánc közölte, hogy egy önellenőrzés folyamán mutatták ki a termékből a kórokozót, majd azonnal intézkedtek is, azaz kivonták a forgalomból a terméket, és intézkedtek a fogyasztóktól történő visszahívás érdekében is.
Az Aldi intézkedéseit az NKFH nyomon követi, ahogyan a visszahívott termékek sorsát (megsemmisítését vagy elszállítását) is figyelemmel kíséri.
A kifogásolt termék adatai az alábbiak:
Az NKFH arra kér mindenkit, hogy a fenti azonosítóval rendelkező terméket ne fogyassza el, hanem vigye vissza az Aldi bármelyik áruházába.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A GKI szerint jelenleg három kulcskérdés merül fel az egykor oly népszerű adózási forma visszavezetésénél.