Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Harmadszor is megszerezte a felmentést az amerikai szankciók alól az orosz Gazprom Neft és a Gazprom többségi tulajdonában lévő szerb olajtársaság, a Naftna Industrija Srbije (NIS) – jelentette be Aleksandar Vucic szerb köztársasági elnök az Instagram közösségi oldalon szombaton.
Szerbiának két hónapra, június 27-ig sikerült újra szankciómentességet kapnia – írta Aleksandar Vucic. A NIS egyetlen olajfinomítót üzemeltet Szerbiában, amelynek éves kapacitása 4,8 millió tonna. Ez fedezi a balkáni ország szükségleteinek nagy részét.
Az amerikai Pénzügyminisztérium Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatala (OFAC) január 10-én szankciókat vezetett be az orosz olajszektor ellen, és 45 napot adott a Gazprom Nyeftnek, hogy kilépjen a NIS tulajdonából.
A NIS eddig kétszer egy-egy hónapos felmentést kapott az OFAC-tól, a második április 28-án jár le. Február 26-án a Gazprom Neft többségi részesedéséből mintegy 5,15 százaléknyi hányadot adott át a NIS-ből a Gazpromnak, hogy elhárítsa a szankciókat.
Jelenleg a Gazprom Neft a NIS tulajdonrészének 44,85 százalékát, a Gazprom pedig 11,3 százalékát ellenőrzi. A szerb kormány 29,87 százalékos részesedéssel rendelkezik, a fennmaradó tulajdonhányad kisrészvényeseké.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?