szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az idei állami művészeti támogatások közel 300 millió forintos csökkenésével, a 15 százalékra emelt áfa-kulccsal, valamint az áfa-visszaigényelhetőség megszűnésével indokolható az a 30 milliós támogatás, amelyet két fővárosi színház kapott.

Csak a kormánypárti képviselők szavazták meg az önkormányzat éves költségvetési rendeletének módosítását. A Fővárosi Közgyűlés 30 millió forintos egyszeri támogatást utal a a Katona József és a Radnóti Miklós Színháznak.

Az előterjesztéshez benyújtott helyszíni kiegészítések révén a főváros ez évi költségvetésének kiadási oldala 387 milliárd forintra, hiánya pedig több mint 39 milliárd forintra nőtt.

A fővárosi adórendeletek módosításaival a közgyűlés különböző jellegű és mértékű adókedvezményről döntött. Egyebek közt tanulónként félmillió forinttal csökkentheti árbevételét az, aki szakmunkástanulót foglalkoztat. A megváltozott munkaképességűek, illetve a munkanélküliek alkalmazása esetén évi 750 ezer forint ez a kedvezmény.

Schiffer János főpolgármester-helyettes helyszíni javaslatát elfogadva a közgyűlés háromról négy százalékra növelte az idegenforgalmi adó mértékét. A főpolgármester-helyettes szerint erre az idegenforgalmi adóhoz kapcsolódó állami üdülőhelyi támogatás jövőre várható csökkenése miatt van szükség.

A jövő évi állami költségvetés tervezete ugyanis azt tartalmazza, hogy 2 forintról 1,50 forintra csökken az állami támogatás. Ezáltal 290 millió forinttal szűkülne a főváros rendelkezésére álló összeg.(MTI)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kult

Miért jó érdekérvényesítő a film, de nem az a színház vagy az irodalom?

Ha minden a forgatókönyv szerint halad, több éves előkészítő munka után december 15-én megszavazhatja az Országgyűlés a filmtörvényt. Ez a filmszakmai szervezetek győzelme. De vajon mitől ilyen jó érdekérvényesítő a film, s ebben a "műfajban" miért kevésbé jók más művészeti ágak?