szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Mecénás Nap Műcsarnokbeli rendezvényén tegnap átadták a Summa Artium díjakat, melyeket azon magánszemélyek, vállalatok, illetve vállalkozók vehettek át, akik kiemelkedő módon támogatták a kultúrát 2000 és 2005 között. A hagyományteremtő szándékkal – a nagy mecénás, Esterházy Miklós herceg (1765-1833) születésnapján – rendezett esemény kezdeményezője és főrendezője a Summa Artium Kht. volt, mely társaság kiemelten közhasznú szervezetként a kultúrára fordított magántámogatások növelése érdekében tevékenykedik Magyarországon 2003 óta.

A rangos eseményen majd háromszázan vettek részt. Szauer Péter, a zsűri elnöke elmondta, hogy a Summa Artium Kht. díjainak pályázatára 41 darab értékelhető nevezés érkezett, s hogy a zsűrinek nehéz dolga volt a díjazottak kiválasztásában. Gubás Gabi, az est házigazdája röviden ismertette a zsűri shorlistjére került pályázatokat. Az első Mecénás Napon négy kategóriában öt díjazott vehette át A kortárs művészetért, Az év patrónusa, Kis- és középvállalkozások, valamint Az Eszme díjait.

A Kortárs művészetért díjat Kovács Gábor, a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány és a KogArt Ház létrehozója kapta kiterjedt kultúratámogató és szervezői tevékenységéért. Az Év patrónusa Küllői Péter lett, aki a Zeneművészeti Egyetemen betöltött önkéntes kultúraszervező és népszerűségnövelő tevékenységével érdemelte ki az elismerést. A Kis- és középvállalkozások kategóriájában két vállalkozó is díjazott lett: Hatvani Szabó János (ABIC Kft.) a kőszegi Postamúzeum rekonstrukciójáért, míg Pollok László (Bonex Építőipari Kft.) a Magyar Művészeti Akadémia támogatásáért és új szponzorok szerzéséért vehetett át díjat. Az Eszme-díjat a zsűri Eszéki Erzsébetnek, a Világgazdaság újságírójának ítélte a kultúra és az üzleti élet közti kapcsolatépítésért.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Nagy Gergely (hvg.hu) Kult

Kogart: progresszió kontra nagyközönség?

Lemondott a Kovács Gábor (Bankár Holding Rt.) által tavaly hárommilliárd forintból létrehozott művészeti alapítvány, a Kogart teljes művészeti tanácsa. A céljaiban a XXI. századi művészettel foglalkozni kívánó Kogart alapítói és a művészeti szakemberek, úgy látszik, mégsem ugyanazt értik kortárs művészeten.