szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A hatvanéves Frenreisz Károly és zenészbarátai rendhagyó születésnapi koncertre készülnek december 5-én a SYMA Csarnokban. A veterán rocker úgy gondolja, ha ma lenne fiatal, talán nem a zenész pályát választaná. Ezzel együtt elégedettnek tűnik az LGT és a Skorpió egykori basszusgitárosa.

Az MTI munkatársa felidézte vele több mint négy évtizedes zenészpályája fontosabb állomásait. "Metró-dalok, korai LGT-dalok és a Skorpió slágerei fognak elhangzani. Egyszeri, megismételhetetlen koncertre készülünk." - ígérte az ünnepelt, aki mindhárom zenekarnak oszlopos tagja, basszusgitárosa és fúvósa volt.
 
Múltjából felidézte: "Párszor játszottam Benkóékkal, majd Vukán György együttesében, negyedik gimnazista koromban, 1965-ben pedig a Metróhoz kerültem". Ő volt a lendületesebb, keményebb, Zorán a lírai vonalat képviselte. "Ezeket ötvöztük, nem volt rossz. Végül éreztük, mindenkinek a saját világában kellene tovább mennie. Ez volt az egyik oka annak, hogy az LGT létrejött." - mesélte.
 
A születő LGT tagjai - Presser Gábor, Laux József, Bartha Tamás (és Frenreisz)- a szakma és a közönség szerint is hangszerük legjobbjai voltak "Egységesebb zenét akartunk, magunkat próbáltuk kifejezni a zenén keresztül. Az LGT-ben is két zenei vonulat volt, majd jött a Skorpió, amit aztán magaménak éreztem" - magyarázta.
 
Elismerte: a Skorpió születése kevesebb izgalmat okozott. Az LGT létrejötte három sztárzenekart rengetett meg, a Metrót, az Illést és az Omegát. A Skorpió alakulásakor természetes volt, hogy jönnek az újak - jelentette ki. "Eleinte felpörgettük a Skorpiót, első lemezünk, a Rohanás bekerült minden idők tíz legjobb magyar rock albuma közé. Azután kevesebbet játszottunk, csökkent a motiváció, ezt én is érzem" - fogalmazott.
 
"Nagyon sok tehetséges fiatal zenész van Magyarországon. Talán több, mint régebben" - vélekedik. Hozzáteszi: nagyon nehézzé váltak a megjelenés formái. A televíziós bulvárműsorok tehetségeket válogatnak, lehetőséget adnak a kiugrásra, de ez üzletiessé vált. Az induláshoz nagyon sok pénzre, nagy médiatámogatásra van szükség. "A mi időnkben őszinte zenét játszottunk klubokban, egyre népszerűbbek lettünk. Egykorúak voltunk a közönséggel, magunk formáltunk mindent. Ma a zenekar, az énekes termék. Karrierem harminc éve alatt nem kaptam annyi médiatámogatást, amit most három hónap alatt kap egy versenyző". Nem feltétlenül tanácsolná ma egy fiatalnak, hogy próbáljon zenész lenni. "Talán én sem lennék az" - tette hozzá. 
 
 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!