Patton mint keresztapa, avagy a Faith No More csendben zúz

A Sziget egyik nagy visszatérője lehet a Faith No More, amelyről valószínűleg még a legelszántabb híveik sem gondolták, hogy valaha össze fognak állni újra. Mike Patton annyira radikálisan más projektekben érdekelt és annyira nosztalgia-ellenes alkat, hogy ez kizártnak tűnt. És tessék.

  • hvg.hu hvg.hu
Patton mint keresztapa, avagy a Faith No More csendben zúz

Az 1981-ben (!) indult és 1998-ban leállt, San Francisco-i gyökerű zenekar Magyarországot is meghódította, a banda csúcskorszakában, a PeCsa szabadterén, illetve a Szigeten. Zúzós, metál-hip-hop keverék zenéjükbe sok egyebet is kevertek, soul, punk, funk is jutott bele. Sőt, kabaré és még mézédes slágerek is; hiszen egyik legnagyobb MTV-s sikerük a The Commodores 'Easy'-je volt. A rockban vagy húsz éve már nehéz újat kitalálni; de az FNM attitűdje nagyon új volt: mindent hihetetlen energiával, pimaszsággal és közben kifinomult muzikalitással adtak elő; a visszafogottságból indítva pillanatok alatt voltak a plafonon . 


Mike Patton szólóban a hangköltészettől az eszement stíluskavalkádot művelő Fantomas zenekarig sok mindenben érdekelt. Legutóbb idén tavasszal járt itt, a Peeping Tom nevű projektjével, az A38 hajón.

Hogy mire számíthatunk tőle? A Short Attention Span nevű blogon most feltűnt egy rakás videó az "újjáalakulós" turnéjukról. Íme néhány bekezdés  a múlt hétről. Június 12.-ről, Doningtonból a Download Ferstival-ról. Ilyesmi várhat ránk a Hajógyári Szigeten is. A kezdés - mindenesetre - visszafogott... Patton sétapálcával érkezik.






Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?