szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Évtizedekig kartondobozban rejtegette a padláson Claude Monet impresszionista festő egyik képét egy német nő, aki annyira féltette a festményt, hogy soha nem merte kiakasztani lakásában.

A több millió euró értékűre becsült művet (amelyet itt megtekinthet) végül a kölni Wallraf Richartz Múzeumnak ajándékozta azzal a kitétellel, hogy csak halála után állíthatják ki. Az idős asszony időközben elhunyt, az intézmény kedden mutatta be az alkotást a nagyközönségnek. A halványlilás-szürkés tónusú kép – Tavaszi hangulat Vétheuil-nél – 1880-ban készült, és egy virágzó szilvafát ábrázol a Szajna völgyében. "Különlegessége, hogy látni rajta: az impresszionisták nemcsak a szép időt tudták megfesteni, hanem borús tavaszi időt is vászonra vittek" – mondta Götz Czymmek kurátor.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kult

Híres orosz műgyűjtők hagyatéka

Ambroise Vollard a századforduló Párizsában a műkereskedő új típusát testesítette meg. Egy időben az impresszionisták viharos fellépéseivel, az 1870-es évektől megnyíló galériák a műgyűjtők azon új generációjának igényeihez mérten szemezgettek a kortárs művészetből, akik társadalmi rangjukat már nem származásukkal, hanem tőkebefektetéseik, piaci manővereik sikereivel vívták ki.