Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Minden eddiginél több, tizenhét pályamű érkezett be - köztük több olyan is, amelyben egy-egy művészcsoport kandidált - a 2013-as Velencei Biennále magyar pavilonjában rendezendő kiállítás megvalósítására kiírt pályázatra.
Gulyás Gábor, a magyar pavilon nemzeti biztosa október 1-jén hirdette meg az 55. Velencei Nemzetközi Képzőművészeti Kiállítás magyar tárlatának pályázatát, amelyre december 2-ig lehetett jelentkezni - tájékoztatta az MTI-t szerdán a Műcsarnok.
A beadott terveket december 20-ig nyolctagú zsűri bírálja el. A testületben a Műcsarnokot is vezető Gulyás Gábor mellett Bartusz György képzőművész, művészeti író, akadémikus, egyetemi tanár; Bordács Andrea esztéta, az Új Művészet szerkesztője, a Nyugat-magyarországi Egyetem docense; Boros Géza művészettörténész, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Művészeti Főosztályának vezetője; Keserü Katalin művészettörténész, akadémikus, egyetemi tanár; Készman József művészettörténész, a Műcsarnok vezető kurátora; Sturcz János művészettörténész, egyetemi tanár, a budapesti Képzőművészeti Egyetem tanszékvezetője; valamint Újvárossy László képzőművész, művészeti író, egyetemi tanár kapott helyet.
A döntést követően mindegyik pályázat felkerül a Műcsarnok honlapjára a zsűri indoklásával együtt. A világ egyik legjelentősebb nemzetközi seregszemléjének tartott Velencei Biennálét 2013-ban június 1. és november 24. között rendezik meg.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.