Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Olaszország tiltakozására újraforgatták az Európai Uniónak a Nobel-békedíj átadása alkalmából készített videofilmjét, amelyben megfeledkeztek az EU-alapító Olaszországról.
A brit Winston Churchillel indult az EU magát celebráló videója, amelyben a francia Francois Mitterand, a német Helmut Kohl és még a dán Anders Fogh Rasmussen is szerepelt. "Éppen csak az európai közösség alapkövének számító 1957-es Római Szerződésről nem esett egy szó sem, és az európai alapító atyának számító Alcide De Gasperit és Altiero Spinellit is kihagyták belőle" - adta hírül a szombati olasz sajtó.
Az Európai Uniónak ítélt Nobel-békedíj hétfői oslói átadására készült videó Herman Van Rompuynek, az Európai Tanács elnökének a kezdeményezésére született. A rövidfilmben európai polgárokat is megszólaltattak, de ezek között sem volt olasz.
Az olasz külügyminisztérium tiltakozására a filmet újraforgatták. Ha ilyesmi Németországgal, Franciaországgal vagy Nagy Britanniával fordult volna elő, "a brüsszeli paloták beleremegtek volna" - jegyezték meg a római újságok, hangsúlyozva, hogy az európai illetékesek hivatalosan bocsánatot kértek Rómától.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.