Különleges lehetőség előtt áll a Pi életének főhőse

Szurádzs Shárma, a Pi élete című filmben debütáló indiai színész is szerepel a Brit Film- és Televíziós Akadémia (BAFTA) ifjú tehetségeket jutalmazó díjának öt jelöltje között.

  • MTI MTI
Különleges lehetőség előtt áll a Pi életének főhőse

Shármán kívül nincs is több férfi színész a jelöltek között. Ráadásul a 19 esztendős indiai tehetség, akit Ang Lee, a film rendezője háromezer pályázó közül választott ki a szerepre, a legfiatalabb a Rising Star Awards-mezőnyben.

A versenytársak közé került két brit színésznő A sötét lovag: Felemelkedésből ismerős Juno Temple és Andrea Riseborough, a Wallis Simpsonról szóló W.E. című Madonna-film főszereplője. A listán van továbbá a január 12-én a magyar mozikba kerülő Martha Marcy May Marlene című thrillerben szereplő Elizabeth Olsen amerikai színésznő és a svéd Alicia Viklander, aki tavaly az Egy veszedelmes viszony és Joe Wright Anna Karenina című filmjében is bizonyított.

Az elismerést február 10-én adják át a BAFTA ceremóniáján, amelyen a legrangosabb brit filmdíjak találnak gazdára. A Rising Star Award a gálán átadásra kerülő egyetlen olyan díj, amelyről a közönség online leadott szavazata dönt.

A díj korábbi kitüntetettjei között volt James McAvoy, Eva Green, Shia LaBeouf és Kristen Stewart is.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?