Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Ősszel Párizsban is bemutatják a bécsi Leopold Múzeum sokat vitatott, ám kiemelkedően népszerű férfiakt-tárlatát.
A látogatók között naturisták is szép számmal akadtak, számukra a múzeum vezetése lehetővé tette, hogy a nyitva tartási idő után ruha nélkül tekintsék meg a tárlatot. Legutóbb egy 300 tagú naturista csoport nézte végig a képeket, amelyek között megtalálhatók Egon Schiele művei is.
A tárlat azt a témát járja körül, hogy hogyan jelenik meg az elmúlt két évszázad nyugati művészetében a meztelen férfitest és hogyan változott a férfi társadalmi szerepéről alkotott felfogás. Az összeállítással nem utolsósorban vitát akartak provokálni arról is, hogy a női meztelenséggel összehasonlítva a férfiaktok megjelenése a nyilvánosságban sokkal kevésbé elfogadott.
Ezt a célt szolgálta a kiállítás provokatív plakátja is. A poszter valóban megosztotta a bécsi közönséget. A Pierre&Gilles francia alkotópáros Vive la France (Éljen Franciaország!) című fotóján a három férfi ugyanis nem visel mást, mint futballcipőt és zoknit. A felháborodott reakciók hatására a múzeum utólag kitakarta az intim részeket azokon a posztereken, amelyeket iskolák, villamos- és metrómegállók közelében tettek ki.
Párizsban a tervek szerint 2014. január 2-ig lesz látható a férfiakt-kiállítás.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.