Lehet pályázni a Nemzeti Múzeum főigazgatói posztjára

Az emberi erőforrások minisztere pályázatot írt ki a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatói posztjára. A kormány honlapján kedden közzétett kiírás szerint a főigazgatói kinevezés határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyt jelent, legfeljebb 5 év határozott idejű magasabb vezetői beosztásra történő megbízással.

  • unknown unknown
Lehet pályázni a Nemzeti Múzeum főigazgatói posztjára

A főigazgató feladatai közé tartozik egyebek mellett az intézmény gyűjteményi, tudományos, felsőoktatási, kiállítási, közönségkapcsolati és kommunikációs munkájának irányítása, ellenőrzése, az éves munkatervek kidolgozása, a teljesítménymutatók értékeinek meghatározása.

A pályázati feltételek között megjelölték a szakirányú egyetemi végzettséget és szakképzettséget, a nemzeti múzeum alaptevékenységének megfelelő jogviszonyban szerzett legalább 5 éves szakmai gyakorlatot, vezetői gyakorlat meglétét, a tárgyalásszintű idegennyelv-ismeretet, valamint kiemelkedő, szakirányú tudományos tevékenységet is.

A pályázat részeként szükséges iratok, igazolások között az intézmény vezetésére, fejlesztésére, tevékenységének társadalmi elismertetésére vonatkozó középtávú vezetői programot is kérnek.

A pályázókat a pályázati határidő lejártát követő 21 napon belül szakmai bizottság hallgatja meg. A legalább öttagú bizottságot a munkáltatói jogkör gyakorlója kéri fel. A bizottság munkájában a miniszter képviselője is részt vesz. A főigazgatói megbízásról a pályázati határidő lejártát követő 30 napon belül – a szakmai bizottság javaslatát mérlegelve – a miniszter dönt.

A Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatói beosztása 2015. február 1-jétől tölthető be. Ekkor jár le a jelenlegi főigazgató, Csorba László ötéves vezetői mandátuma.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.