Tojásból kikelő Zelenszkijjel és Magyar Péterrel próbálja letörni a Pride sikerét a kormány
Az új propagandakampány időzítéséből arra lehet következtetni, hogy a jobboldal szeretné mielőbb tompítani a hétvégi kormánykritikus megmozdulás hatását.
Az egyiptomi kormány betiltotta Ridley Scott filmrendező Exodus: Istenek és királyok című filmjét, mivel az "eltorzítja az ország történelmét", valamint a zsidókat is "rasszista" módon ábrázolja.
Az egyiptomi kulturális minisztérium közlése szerint az Exodus: Istenek és királyok című, ószövetségi kivonulástörténetet rendhagyó módon ábrázoló filmet azért tiltották be az országban, mivel annak történelemolvasata ellenkezik az egyistenhitű vallások sugallta Mózes-képpel. Egyiptom lakosságának többsége muzulmán, azonban az országban számottevő keresztény kisebbség is él.
A cenzorok szerint a film "szándékos és durva történelmi tévedései, amelyek sértik Egyiptomot és ősi történelmét, összességében egy újabb kísérletet jelentenek arra, hogy judaizálja az egyiptomi civilizációt, így a nemzetközi cionizmus hatása ismerhető fel az alkotáson".
A minisztérium közleményében kifogásolta, hogy a film igaztalanul állítja be úgy az ősi egyiptomiakat, mint "barbárokat", akik zsidókat ölnek és akasztanak fel, miközben az akasztás nem is volt ismert a korabeli Egyiptomban. Emellett a film a zsidókat is "rasszista" módon ábrázolja, amikor mint fegyveres lázadókat állítja be őket, miközben a vallásos iratok a zsidókat gyenge és elnyomott népként festik le.
Istennek a filmben való ábrázolását (gyermekként) szintén érvként hozta fel a minisztérium közleménye a betiltás mellett. Az iszlám világban gyakori a vallásos témájú művészeti alkotások betiltása, mivel a muzulmán vallástudósok a próféták ábrázolását elfogadhatatlannak tartják. A nyugatról érkező alkotások ráadásul sokszor ellentétben állnak az iszlám különböző bibliai figurákról kialakított képével, így például Jézus esetében is, akit a muszlimok szerint nem feszítettek keresztre.
Hasonló sorsa jutott Egyiptomban és számos más muzulmán országban a szintén idei Noé című hollywoodi film is, amelyet a hívők érzéseinek megsértése, valamint a próféták ábrázolása miatt helyeztek tiltólistára.
Nem Egyiptom az egyetlen muzulmán ország, ahol betiltották a két hét alatt 107 millió dolláros (27 milliárd forint) bevételt hozó Exodus: Istenek és királyok című produkciót. Marokkó és az Egyesült Arab Emírségek szintén a film betiltásáról döntött. Utóbbi médiatanácsa szerint a film olyan történelmi és vallásbeli tévedéseket tartalmaz, amelyek ellenkeznek mind a Bibliával, mind az iszlámmal. Marokkóban, ahol ritkán tiltanak be filmet, több vetítés után parancsolták le az Exodust a mozik műsoráról, ugyancsak főleg az istenábrázolás miatt.
Az új propagandakampány időzítéséből arra lehet következtetni, hogy a jobboldal szeretné mielőbb tompítani a hétvégi kormánykritikus megmozdulás hatását.
A Tisza politikusa hívta fel a figyelmet arra, hogy 36 fokban operálnak a kórház robotsebészeti műtőjében.
A MÁV részletesen megírta a HVG-nek, mit tesznek, hogy minél kevesebb baj érhesse az utasokat.
A szektornak ennek ellenére nem volt jó éve.
Azt ellenőrzik, hogy valóban nem rúgják-e ki tömegével a magyar munkavállalókat.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".
A közbeszerzéseken tőkeerőssé vált építőipari cégek bármikor le tudnak csapni versenytársaikra.
Magyar Péter a Facebookon reagált arra, amit volt felesége a Völner–Schadl-ügy tárgyalásán mondott.
A só megtizedelheti a folyó élővilágát.