Könyvesbolt-pornó és orgia

Azt hiszi, látott már gyönyörű könyvesboltot? Mutatunk 16 annál is káprázatosabbat!

  • hvg.hu hvg.hu
Könyvesbolt-pornó és orgia

A Mashablén Jaqui Devaney a Flickrről beszerzett globális képgalériába rendezve szemlélteti, hogy mi az a generális különbség egy hagyományos, materiális alapokon nyugvó  könyvesbolt és aközött, hogy az ember online megrendeli az éppen aktuális szöveges tartalmat.

A Livraria Lelloban fotózható látványhoz alig van, mi fogható
Flickr

Ez utóbbival igazából nem is foglalkozik a poszt. Helyette a világban működő különös, gyönyörű, vagy meglepő könyvesbolt-képződményekből mutat be egy csokorra valót.

Érdemes a listára került 16 képet külön-külön is alaposan megnézni, mert olyan respektje könyvesboltnak errefelé nemigen lehet, mint a párizsi Shakespeare and Company-jé, olyan könytemplom álmainkban sem létezik, mint a Buenos Airesben működő Librería El Ateneot, ahogyan a Portóban 1906 óta nyitva tartó Livraria Lellot misztikus lépcsősora is mintha a Harry Potter mozi díszlete volna.

A maastrichti Boekhandel Dominicanent (Maastricht) templombelsője, de akár a bostoni Brattle Book Shopot utcára vitt puritánsága is mind-mind elképesztő.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.