Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Dorothy híres piros cipője megfakult és foszlásnak indult. A tervek szerint egy év alatt nyeri majd vissza régi fényét.
Közösségi finanszírozási kampányban több mint 300 ezer dollárt gyűjtött össze a washingtoni Smithonian Múzeum az Óz, a csodák csodája főszereplője, Dorothy piros cipőjének restaurálására.
A lábbelit április 23-ig láthatja a közönség a múzeumban, utána elviszik tárolójából, és egy éven át tartó felújításnak vetik alá – közölte hétfőn az intézmény.
A cipőt a Dorothyt alakító Judy Garland viselte az 1939-ben bemutatott filmben, és 1979-ben adományozták a Smithsonian Amerika Történeti Nemzeti Múzeumának. Azóta az intézmény egyik legközkedveltebb műtárgya lett.
Gilbert Adrian, az MGM filmstúdió vezető jelmeztervezőjének munkája rubinvörös színű, de az évtizedek során megfakult és foszlásnak indult. A Kickstarter portálon folyt adománygyűjtéssel sikerült az intézménynek előteremteni a restaurálásához szükséges 300 ezer dollárt.
Nem ez az első eset, hogy a washingtoni intézmény közösségi adományozásból finanszírozza munkáját: 2015-ben 700 ezer dollárt gyűjtöttek össze Neil Armstrong űrruhájának felújításához.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.