Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Minden idők egyik legfantasztikusabb soul-énekesét, Otis Reddinget 26 évesen érte a halál
Redding - "A soul királya" -, aki minden idők egyik legnagyobb amerikai könnyűzenésze, a soul aranykorának vezető dalszerző-énekese volt, 1967. december 10-én, miután az előző nap Clevelandben koncertezett, zenekara társaságában saját Beechcraft H18-as repülőgépével Madison felé vette az irányt, ahol ugyancsak felléptek volna.
Rossz, esős, ködös időben szálltak fel (a figyelmeztetések ellenére). Négy kilométerrel a madisoni repülőtér előtt a pilóta még leszállási engedélyt kért, ám a gép nem sokkal később lezuhant a Monona tóba. A balesetet csak Redding kísérőzenekara, a Bar-Keys trombitása, Ben Cauley élte túl.
Redding pályafutása alatt a két nagy soul-lemezkiadó egyike, a Stax kötelékében a soul-zene, és a teljes amerikai könnyűzene alapvetéseit vette lemezre. Posztumusz beiktatták a Rock and Roll Hall Of Fame-be és megkapta a Grammy életműdíját is. Hatása a későbbi évtizedek amerikai (és nem csak amerikai) zenéjére egészen elképesztő.
A Beatlestől és a Doorstól Jay-Z-ig és Kanye Westig kismillióan emlegetik hatásként. Sok más mellett, amit elért, ő volt az egyik első soul-énekes, aki stílus-falakat tört át, és akit elfogadott rock-közönség is.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.