Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Ráadásul épp az ő dala szólt a Deák téri helyen.
A Fekete Vonat egykori énekese a Facebook-oldalán számolt be arról, hogy csütörtök este a barátaival volt, amikor meghallották egy helyen, hogy az ő dala szól. A helyre viszont nem engedték be őket.
„Ezúton kérem, hogy a Deák téren lévő helyen tiltassák be az összes Fekete Vonat és Mohamed Fatima zenét! – írja. – Ne hallgassák ezen a helyen a zenémet, és ne alázzanak meg 22 év után!”
Egy másik posztban arra emlékszik vissza, hogy már 8 évesen a c betű díszelgett a nevem mellett, de akkor azt gondolta, ez csak adminisztráció.
„Anyura a cigány barátaim azt mondták, te nem is vagy cigány, mert anyukád magyar, apukád meg egyiptomi. Ez volt csak a saját fajtámtól. Küzdöttem a c betű jóra formálásáért, mert elhitették, hogy úgy kell. Lett a fekete vonat, és tovább ettük a feketelevest kollektív bűnösként. Aztán jöttek a migránsfotók, akik úgy néztek ki, mint én meg a cigánybűnözés. Elfáradtam, a csontjaimig hatol a fájdalom, a folyamatos bizonytalanság. És akkor hogy tervezzek piciket 37 évesen, ha még nekem sincs biztos helyem? 37 év keserű magány” – írta Mohamed Fatima.
Kijelentette ugyanakkor, hogy ez az ő országa is, itt van otthon. Épp ezért fáj neki, hogy itthon és Londonban is migránsnak számít a neve és a kinézete miatt.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.