Tárgyaláson folytatódik majd az a büntetőügy, amelyet azért indítottak, mert valaki jogosulatlanul szerezte meg egy színházi épület tervezési díjának egy részét, a vádlott ugyanis nem ismerte be bűnösségét a csütörtöki előkészítő ülésen, a Pesti Központi Kerületi Bíróságon.
A Fővárosi Törvényszék közölte: a terheltet két rendbeli – egy esetben kísérleti szakban maradt –, különösen nagy kárt okozó csalással és hamis magánokirat két rendbeli felhasználásával vádolja az ügyészség.
A vádirat szerint egy budapesti színház tervezési szerződést kötött egy céggel, amely a szolgáltatás elvégzése után számlát állított ki a tervezési díj 59 százalékáról. A vádlott ismeretlen társai tudomást szereztek a fizetési kötelezettségről, és elhatározták, hogy egy valótlan tartalmú nyilatkozat eljuttatásával jogosulatlanul megszerzik a kifizetendő összeget.
A vádlott így postán elküldött egy ismeretlen által aláírt „banki számlaszámváltási nyilatkozatot” a színháznak, amely emiatt azt hitte, hogy a vele szerződésben álló cég megváltozott bankszámlaszámára fizet, és
csaknem 360 millió forintot utalt át a vádlott társaihoz köthető cégnek.
A cselekménnyel okozott kár – nagyjából 6 millió forint híján – megtérült.
A vádlott és ismeretlen társai ugyanezzel a módszerrel próbálták megszerezni egy hivatal és egy informatikai cég között esedékes kifizetés összegét. A hivatal munkatársai azonban észlelték, hogy valótlan a nyilatkozat tartalma, és feljelentést tettek a rendőrségen. Ebben az esetben több mint 115 millió forintról volt szó.
Az ügyészség azt indítványozta, hogy ha a vádlott az előkészítő ülésen valamennyi vádbeli bűncselekményben beismeri bűnösségét, és lemond a tárgyaláshoz való jogáról is, akkor a bíróság ítélje 2 év – 5 évre felfüggesztett – szabadságvesztésre, valamint szabjon ki 500 ezer forint pénzbüntetést.
Csütörtökön, az előkészítő ülésen a vádlott nem ismerte be bűnösségét, így az ügy tárgyaláson folytatódik.
Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: