szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

„Felejtsétek el a terhes Rihannát, az est igazi fénypontja a jeltolmács volt!” Ilyen és ehhez hasonló címekkel jelennek meg hírek Justina Miles előadásáról.

Egy pillanat alatt világhírű lett Justina Miles, de még csak nem is azért, hogy ő az első siket nő, aki fellép az amerikai sport- és szórakoztatóipar egyik legfontosabb eseményén, a Super Bowl szünetében, hanem mert zseniálisan tolmácsolta amerikai jelnyelvre Rihanna teljes fellépését. A kommentelők és a róla szóló posztok, illetve hírek egybehangzó állítása szerint nem is igen lehetett a fő fellépőre figyelni – hiába ezen a fellépésen derült ki, hogy Rihanna ismét terhes –, ha Miles is a képernyőn volt, és teljes átéléssel, a ritmust is visszaadva közvetítette a fellépést azoknak, akik nem hallhatták.

A húszéves Miles ugyanakkor nemcsak Rihanna dalszövegeit tolmácsolta úgy, hogy arra sokan azt írták, „ez végre megmutatja, hogy az inkluzivitás nemcsak a siketeknek jó”, hanem előtte is fellépett: ő volt a jeltolmácsa a Lift Every Voice and Sing című dalnak is, amelyet tegnap Sheryl Lee Ralph énekelt el, és amelyet az amerikai feketék nem hivatalos himnuszának is neveznek.

Miles a CNBC-nek azt mondta: nagyon fontos pillanat volt ez, „nem is csak nekem, hogy megoszthattam ezt az élményt a világgal, de azért is, mert tényleg erőt adhattam millió és millió siket fekete embernek szerte az országban, akik sosem láttak ilyet előtte. Azt hiszem, ez tényleg hangot ad mindnyájunknak, nem csak nekem” – utalt a dal címére.

Még több Kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!