Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A 93 éves író Tiltott terület címmel jelentkezett új regénnyel, ennek apropóján készített vele interjút a HVG.
„A regényeim úgy születnek, hogy az életem tapasztatlati anyagának egy része egyszer csak szépprózai formát ölt” – mondta a HVG-nek adott interjúban Sándor Iván, aki a legújabb, Tiltott terület című regényében a múlt, a jelen és a jövő elválaszthatatlanságát érzékelteti.
A regényben sok minden felvillan a mi életünkből is, és Sándor Iván az interjúban ki is jelenti, hogy miközben a nyugati demokráciák még őrizni próbálják az emberi egyenjogúság, a gondolat- és szólás- és sajtószabadság lassan pusztuló értékeit, addig ő azt a létformát, ami Magyarországon kialakult, a diktatúra mutációjának nevezi, ahol vezérközpontúság, a kommunikáció teljes birtoklása, az emberek elhülyítése van.
„A diktatúra mutációja egyedül a hatalmat elismerő, az azt életben tartó és szolgáló véleményt fogadja el. Magyarország ráadásul perverz változatát produkálja ennek a hatalmi rendszernek. Az egyik kezét a Nyugat felé nyújtja, hogy a kapott pénzt korrupcióval a saját köreibe folyassa, a jobbjával közben kezet fog Putyinnal, és az ő rendszerét próbálja imitálni” – mondta Sándor Iván.
Az interjúból kiderül az is, hogy az író mit gondol az értelmiség szerepéről, a becsületes élet és a megalkuvás kockázatairól. A teljes beszélgetés az e heti HVG-ben és majd a hvg360-on olvasható.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.