Fekete Giorgio: Nincs az az isten, hogy ne csináljunk közös képet Conchita Wursttal
Az ötödik születésnapját ünneplő Carson Coma frontembere a kiállásról, az empátiáról és a képek manipulatív felhasználásáról is beszélt a Magyar Narancsnak adott interjúban.
hvg.hu
„Szeretnék egy olyan országban élni, ahol a tettek következményekkel járnak.” Ezzel indokolta Fekete Giorgio, hogy ő is ott volt a kegyelembotrány miatt és a gyerekek védelmében szervezett influenszertüntetés támogatói között, a Magyar Narancsnak adott interjúban ugyanakkor nonszensznek nevezte, hogy egy ilyen tüntetés megszervezése online tartalomgyártókra és zenészekre hárult.
A kiállás és közéleti véleménynyilvánítás mellett a Carson Coma tagjai sokat beszélgetnek arról is, hogy hogyan ne kerüljön megmondó szerepbe a zenekar, és arra törekszenek, hogy ha fel is akarják hívni a figyelmet bizonyos dolgokra, ne szoruljon háttérbe a zene – magyarázta.
Új korszakát éli a Carson Coma, amelynek a negyedik nagylemeze már erősen rendszerkritikus album lett. Miután a brüsszeli fellépését a zenekarnak váratlanul visszamondták, korábban pedig egy vidéki város fújta le a koncertjüket, adódik a kérdés, hogy a hattagú banda meddig tud öncenzúra nélkül, szabadon megélni a zenélésből.
Fekete Giorgio a hazai közbeszéd állapotáról szólva felidézte az interjúban, hogy tavaly ősszel a bécsi koncertjük utáni bulin felbukkant Conchita Wurst, a 2014-es Eurovíziós Dalfesztivál győztese, és ő azt mondta, „nincs az az isten, hogy ne csináljunk közös képet.”
„Nyilván nem provokáció volt a cél, de az azért vicces, hogy a szélsőjobboldali hírportálok azóta is használják ezt a fotót. Eljutottunk arra a pontra, hogy már nem vesszük észre az ilyen cikkeket. Már nem érint meg annyira, de az elején azért elég szar volt” – mondta.
A Carson Coma frontembere arról is beszélt, hogy önmagában semmit sem jelent, ha egy feltörekvő zenekar dalait játszani kezdi a Petőfi Rádió, és bár napi egyszer-kétszer megszólalnak itt a számaik, és nem kaptak „semmilyen telefont”, de vannak olyan dalaik, amelyeket szerinte nem valószínű, hogy valaha le fognak adni. „Igen, van egy csomó ilyen visszásság, a Petőfi Rádióval is az történik, mint minden mással: lassú enyészet” – mondta.
Az április 6-ai, MVM Dome-beli születésnapi koncertjükről azt mondta: bár önmagában fantasztikus érzés, hogy meg tudnak szervezni egy olyan koncertet, amilyenhez fogható még sohasem volt, de pont emiatt a jegyek is drágábbak. „Én személy szerint nagyon utálom, hogy ennyibe kerülnek a jegyek erre a koncertre” – mondta, másrészt „ez az arénázás egy olyan lehetőség, amit ki tudja, mikor tudunk majd megismételni.”
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.