Népszavazással akadályozná meg a svájci jobboldal, hogy az országban rendezzék az Eurovíziós Dalfesztivált
Az esemény megrendezésére négy város is pályázott, egy jobboldali párt viszont száműzné az országból a táncdalfesztivált.
hvg.hu
Hiába nyerte meg a svájci Nemo az idei, Svédországban rendezett Eurovíziós Dalfesztivált, lehet, hogy mégsem Svájc ad otthont a verseny következő kiírásának – írja a The Guardian. A helyi jobboldal ugyanis népszavazások sorával akadályozná meg, hogy náluk rendezzék a táncdalfesztivált.
Az esemény megrendezésére négy svájci város, Zürich, Genf, Bern és Bázel is pályázott, a konzervatív Svájci Szövetségi Demokratikus Unió (EDU) azonban mind a négy városban megszavaztatná a helyiekkel, hogy szeretnék-e, ha lakóhelyük kölcsönt venne fel az ötnapos rendezvény költségeinek fedezésére.
“Az Eurovíziós Dalfesztivál egy borzalmas propagandaesemény” – írta a párt a közösségi médiában. “Az az ország, amely színpadra állítja ezt a gusztustalan szemetet, nem a róla alkotott képet javítja, csak saját intellektuális züllését mutatja be” – áll a bejegyzésben.
Samuel Kullmann, az EDU politikusa arról beszélt, hogy pártját zavarja, hogy az Eurovízió egyre inkább “ünnepli, de legalábbis megtűri a sátánizmus és az okkultizmust”.
Subscribe and 🔔 to Eurovision 👉 https://www.youtube.com/user/eurovision?sub_confirmation=1 Bambie Thug from Ireland performed ‘Doomsday Blue’ in the Grand Final of Eurovision 2024 in Malmö, Sweden You can read more about Bambie Thug right here: https://eurovision.tv/participant/bambie-thug-2024 ~~~ Lyrics ~~~ Avada Kadavra I speak to destroy The feelings I have I cannot
Az EDU-nak mindössze egy képviselője van a 200 fős svájci nemzetgyűlésben, de néhány tartományban a törvényhozás legnagyobb pártja, a szélsőjobboldali Svájci Néppárt (SVP) is támogatja a népszavazási kezdeményezéseket. A referendumokat legkorábban novemberben tarthatnák meg, a pályázatokat azonban a tervek szerint augusztus végéig elbírálja a Svájci Rádió és Televízió Társaság.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.