Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
„Néptáncos egy baleset miatt lettem”: lesérült táncos helyett ugrott be az egyik bemutató előtt. „Próbákra jártam, nézelődtem, haverkodtam, és azon vettem észre magam, hogy táncolok.” Koreografálni a honvédségnél kezdett, majd 1954-ben katonatársával, Boross Gézával megalapította az azóta legendássá vált Bihari Táncegyüttest, karrierjei további állomásait pedig felsorolni is nehéz. A most elhunyt Novák Ferenccel, akire a Tata becenevet egy másik Kossuth-díjas, Sinkovits Imre színész ragasztotta, a HVG 2014. júniusában készített portréinterjút, ezt közöljük most újra, változtatás nélkül.
A népmesék hatására velünk élő igazságos Mátyás király képe erős árnyalásra szorul, már csak azért is, mert Hunyadi Mátyás természetéből fakadóan nem tudott igazságos lenni. Lobbanékony természetű ember volt, aki ha kegyet akart gyakorolni, a semmiből emelt fel embereket és ültetett be a királyság kulcsfontosságú pozícióiba, de ugyanilyen gyorsan visszavett mindent attól, aki magára haragította. Ezen felül túlzottan az ígéreteiben sem lehetett bízni. Hiába fogadta meg több ízben is ünnepélyesen, hogy tartózkodni fog a rendkívüli adók kivetésétől, ezt a vállalását sosem tartotta be, továbbá amikor családtagjainak, különösképp törvénytelen fiának, Corvin Jánosnak a birtokait kívánta gyarapítani, lelkiismeretfurdalás nélkül kobozta el más híveinek a földjeit.
Minden idők egyik legnépszerűbb amerikai regényében a legszeretetre méltóbb fekete ember is néger majom. Akár a gonoszok. Vajon miért kelt el az Elfújta a szélből több mint 30 millió példány a nagyvilágban? Állítólag, ha inflációt is beleszámolják, a belőle készült film minden idők legtöbb bevételét hozta a mozikban. A rasszista rabszolgatartó társadalomba vágyik vissza a világ? Vagy a kegyetlen élettel kegyetlen célratöréssel megküzdő southern belle, a végzetes déli szépség története ilyen megejtő? A szerző, Margaret Mitchell 75 évvel ezelőtt, 1949. augusztus 16-án halt meg. Egy részeg sofőr ütötte el.
A Szabadon című regény egyszerre Albánia tévutakról tévutakra térő története belülről, de a külföldön tanult és élő írónő külső szemmel, szükséges távlatból is képes elemezni az ország kudarcos történetét.
Kirekesztő-e, ha egy író a saját pénzéből azoknak hirdet ösztöndíjat, akik a NER-től nem kapnak? A 2020 óta Olaszországban élő és dolgozó íróval beszélgettünk a magyar valóságról és az Umbriai Magyar Köztársaságról.
Hiába látta csaknem 139 ezer ember májusban az előadót, a következő koncertjére is még több ezren vettek volna jegyet, ha el nem fogy mind pár óra alatt.
Az állami támogatás nélkül készült Fekete pont című filmben egy Berlinből hazaköltözött kisfiú csodálkozik rá, hogyan is néz ki az oktatás egy magyar általános iskolában. Itt az előzetes.
Az Elk*rtukat is gyártó producer által, 865 millió forint közpénzből készített katonás sorozat mellett még egy reality is érkezik a TV2-re. A győztesek a Honvédség tartalékos állományába kerülhetnek.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) az idei évben is meghirdeti 50 millió forintos keretösszeggel a határon túli professzionális magyar színházak és táncművészeti szervezetek kiemelt művészeti céljainak megvalósítását támogató pályázatát.
Divat és társadalmi környezet egymásra hatása gyakran eredményez izgalmas olvasatokat. Adjuk még hozzá ehhez a 20. század második felének vizuális forradalmában kulcsszerepet játszó médiumot, a fotográfiát, ami megmutatja (és eladja) a mindenkori divatot, és kész egy olyan kombináció, ami alkalmas a jelen vagy a múlt egyes szeleteinek vizsgálatára is. A Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ Kelet-Európai szépség című kiállítása erre tesz kísérletet. A kiállítás kurátorával, Mucsi Emesével Bihari Ágnes beszélgetett.
Több mint kétezer hátrahagyott felszerelést, jellemzően sátrakat, hálózsákokat, kempingszékeket gyűjtött össze a Sziget Fesztivál zárása után a Máltai Szeretetszolgálat, az eszközök nagy része gyerektáborokba és a hajléktalan emberekhez kerül.
Rekkenő hőségben nyelik a port, a sört és a pálinkát szerbek és magyarok közösen a vajdasági szántón. Fantasztikus kiszenekarok, megúszós nagyágyúk, könnyű lejutás, nehézkes hazatérés. Ilyen volt a 10. Malomfesztivál.
Sarló-kalapácsos zászlók az út mellett, kirobbanthatatlan kommunista vezetés, Marx, Engels, Krisna és Visnu közös felvonulása és transzneműek ingyenes átműtése az állami klinikákon.