Apáti Bence is bekerült A Dal zsűrijébe
Már megvan, melyik az a 30 dal, amelyik indul az eurovíziótlanított tehetségkutatóban, sőt a zsűri tagjainak neve is kiderült.
Már megvan, melyik az a 30 dal, amelyik indul az eurovíziótlanított tehetségkutatóban, sőt a zsűri tagjainak neve is kiderült.
Kína, az Egyesült Államok és Oroszország után a magyar diákok hozták a negyedik legtöbb aranyérmet a matematikaolimpiákon. A jó eredmény főleg a rendszerváltás előtti éremgyűjtéseknek köszönhető.
A Krisztus első megkísértése című brazil produkcióban melegként ábrázolják Jézust.
Megérte a jubileumi kampány, hiszen jelenleg az All I Want For Christmas is You az első a Billboard 100-as listáján.
Batthyány Gyula és Kádár Béla egy-egy festménye érte el a legmagasabb – 85 millió forintos – leütési árat a Kieselbach Galéria hétfő esti budapesti árverésén.
Advent derekán járunk, közeledik az ünnep. A várakozás idejére 24 történetet gyűjtöttünk össze mesenaptárunkba: népmeséket, mítoszokat, legendákat szerte a nagyvilágból. Járja velünk végig ezt a fénnyel és sötétséggel, reménnyel és örömmel szegélyezett utat karácsonyig!
Tóth Barnabás alkotása ugyanabban a kategóriában nyerhet, ahol korábban a Saul fia és a Mephisto is tarolt.
Bár mindenhonnan azt halljuk, hogy nem olvasnak a gyerekek, ez szerencsére nem teljesen igaz, a könyvespiac mintegy 30 százalékát teszik ki a gyermek- és ifjúsági könyvek, és még ma is az egyik legnépszerűbb karácsonyi ajándék gyerekek számára a könyv. A kiadók épp ezért el is árasztják ilyenkor a boltokat a köteteikkel, a bőséges választékból válogattunk ki tíz könyvet, amelyeket jó szívvel ajánlunk a fa alá.
Kijött egy új előzetes a Top Gun vadiúj részéhez. Látványos égi mutatványokra számíthatunk.
A kultúrpolitika a Rákosi-korszakéra hajaz, de egy jelentős tényező elválasztja attól.
Stefanovics Angéla újabban az influenszereket parodizálja. Anzselika Habpatron nevű alteregójának egyik videóját már 40 ezren látták. Köszönjük Emese.
Az utóbbi évtizedekben nemcsak az utcai, de a formális, irodai öltözködés is lényegesen megváltozott. Egyre lazább kombinációk kezdik felváltani az eddigi szeriőzebb, sokszor talán kényelmetlennek mondható ruhadarabokat. Egy stylisttal és egy prémium divatmárka marketingvezetőjével beszélgettünk arról, hogy hogyan lett a kiskosztümből farmernadrág.
Bár több mint 70 nő vádolja zaklatással, az amerikai producer a női integráció úttörőjének nevezte magát egy interjúban.
A múlt heti tüntetésig egyáltalán nem hitt a szakmai szolidaritásban, csak az egyéni akciókban. A szakmai összefogást ma már kicsit másképp látja, és a színházak kiállása megerősítette abban, hogy ki kell mondani, hol a határ. Mácsai Pál újabb öt évig vezeti az Örkény Színházat, a pozícióját nem félti, a színházat viszont nagyon is. Mint ahogy a függetleneket is, akiknek egy szolidaritási akció keretében gyűjtenek pénzt. A Gothár-ügy mélyen megrázta, de állítja: a színházi szakma a legerkölcsösebbek egyike. Interjú.
A fesztivál jövőre is Balaton-felvidéki nyár legnagyobb szenzációjának ígérkezik. A szervezők már bejelentették, hogy július 31-én a soul legújabb sztárja, JP Cooper, augusztus 1-jén pedig a latinos temperamentumú, fergeteges bulit ígérő Caro Emerald és az MF Robots lép fel.
Hétvégén dupla teltházas Aréna-koncertet adott az énekes, aki az Elhiszem című dalát saját lányával közösen énekelte.
A Virág Judit Galéria téli árverésén 190 millió forintot fizettek a Kertben című képért.
Advent derekán járunk, közeledik az ünnep. A várakozás idejére 24 történetet gyűjtöttünk össze mesenaptárunkba: népmeséket, mítoszokat, legendákat szerte a nagyvilágból. Járja velünk végig ezt a fénnyel és sötétséggel, reménnyel és örömmel szegélyezett utat karácsonyig!
Távol maradni is politika, Enikő! – írták ki a transzparensre a nézők.